WhatsApp için kritik tasarım değişikliği! İşte yeni özellik

0

WhatsApp, Android için yeni özellikler almaya devam ediyor. Tablet kullanıcılarına sunulacak yeni güncellemeyle birlikte WhatsApp için Yan Yana Görünüm (Side-By-Side) ekleniyor. Böylece birden fazla sohbeti aynı anda görmek mümkün olacak.

WhatsApp aynı anda birden fazla sohbeti gösterecek (Yan Yana Görünüm)

Şu anda WhatsApp Web’te aynı anda sohbetler arasında geçiş yapmak mümkün. Bu tasarıma benzer bir arayüz, Android tabletlerine de sunulacak. Kullanıcılar, tek bir ekranda birden çok sohbeti görüntüleyip cevap yazabilecek.

Yan Yana Görünüm özelliği iş ve kişisel sohbetlerini WhatsApp’tan yürüten kullanıcılar için oldukça faydalı olacak. Tablet uygulaması üzerinden birden fazla sohbeti yönetmek kolaylaşacak, aynı zamanda sohbetler üzerinde daha fazla kontrol sağlamak mümkün olacak.

WhatsApp için çoklu telefon özelliği nasıl kullanılır?

Yeni özellik şu anda Android için WhatsApp beta 2.23.9.20 sürümünde kullanılabilir. Beta programına kayıt olan kullanıcılar Ayarlar > Sohbetler > Yan Yana Görünüm seçeneği üzerinden yeni tasarıma geçiş yapabilir. Özelliğin kısa süre içerisinde kararlı sürümünle birlikte sunulması da bekleniyor.

Benzer bir görünümün akıllı telefonlar için verilip verilmeyeceği ise belirsiz. Telefon uygulamasının dikey kullanmak için tasarlandığını düşünürsek, sohbetlerin yan yana görüntülenmesi kullanışlı olmayacaktır.

YouTube video

WhatsApp kullanıcıları, hesaplarını birden fazla akıllı telefon, tablet ve bilgisayarda yönetebiliyordu. Bir süre önce sunulan özellik sayesinde bir hesaba aynı anda dört telefondan girmek mümkün olacak.

WhatsApp’ın bir süredir Topluluklar gibi mesajlaşma deneyimini geliştirecek özellikler üzerinde çalıştığını biliyoruz. Bu özellik sayesinde platform, farklı grupları tek bir kategoride birleştiriyor ve sohbet etme deneyimini artırıyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz