WhatsApp’ta küçük ama önemli bir tasarım değişikliği!

0

WhatsApp, grup sohbetlerine yeni katılımcı eklemeyi kolaylaştıracak bir özelliği test ediyor. Buna göre artık yeni grup kurduğunuzda otomatik olarak “Katılımcı ekle” ifadesiyle karşılaşacaksınız. Böylece bir gruba rehberinizdeki kişiyi eklemek daha basit olacak.

WhatsApp, grup için katılımcı eklemenin yeni yolunu test ediyor

Android için WhatsApp uygulamasının son beta sürümünde (v2.23.16.10), grup sohbetlerine ilişkin yeni özellikler olduğu fark edildi. Buna göre ekranının üst kısmında görünen “Katılımcı Ekle” başlığı dikkat çekti. Bu kısayol, gruba tek dokunuşla katılımcı eklemeyi sağlayarak birden fazla menüde gezinme ihtiyacını ortadan kaldıracak.

Şu anda gruba yeni birini eklemek için üç noktalı düğmeden menüyü açmalı, Grup Bilgisi’ni seçmeli ve ardından Katılımcı Ekle’ye dokunmalısınız. Bu, özellikle yeni bir grup kurduğunuzda çok fazla uğraştırıcı hale gelebilir. Yeni kısayol ise süreci önemli ölçüde kolaylaştırıyor.

WhatsApp’ta mesaj iletirken bir kez daha düşünün!

Özellik şu anda beta aşamasında olduğu için, tüm gruplarda görünmüyor. Bundan dolayı da kısayolun yalnızca yeni oluşturulan gruplarda mı yoksa eski sohbetlerde de mi görüneceği belli değil. Ancak yeni gruplar için daha kullanışlı olacağını düşünüyoruz.

“Katılımcı Ekle” başlığı şu anda beta testinde, yani henüz kararlı sürümde kullanılamıyor. Ancak ilk testlerin ardından, WhatsApp’ın özelliği yakında tüm kullanıcılara sunması muhtemel görünüyor.

Küçük bir değişiklik olsa da, yeni kısayal kullanıcı deneyimini geliştirecek ve grup mesajlaşmasını daha erişilebilir hale getirecek. Ayrıca daha büyük gruplar oluşturmayı da mümkün kılacak.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz