WhatsApp’ta mesaj iletirken bir kez daha düşünün! İşte yeni özellik

0

WhatsApp, Android cihazlardaki beta kullanıcıları için bazı yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Bunların başında ise birden fazla kişiye mesaj iletirken otomatik grup oluşturma yeteneği yer alıyor. Bu sayede aynı mesajı paylaştığınız kişiler ile tek bir gruptan sohbet edebileceksiniz. İşte WhatsApp için mesaj iletme yeniliği ve daha fazlası.

WhatsApp, mesaj iletme sırasında grup oluşturacak

Beta programına kayıtlı Android kullanıcıları, WhatsApp’ta bir dizi yenilik aldı. En önemli yeni özelliklerden biri, mesaj iletirken grup oluşturabilmek oldu. İletme ekranında, beta kullanıcılarını artık bir ‘grup oluştur’ simgesi karşılıyor. Bu simgeye dokunarak anında yeni bir grup oluşturabiliyor ve mesajı doğrudan gruba iletmeden önce katılımcı ekleyebiliyorlar.

WhatsApp mesaj iletme

Mesaj iletirken grup oluşturma tercihi özellikle farklı konularda konuşan kişiler için ideal gibi görünüyor. Acil durumlarda yardımlaşmak için WhatsApp’tan mesaj ileten kişilerin de kolayca grup oluşturmasına olanak tanıyacak. Ancak grup oluşturma özelliğinin zorunlu olmadığını belirtelim. Yani isterseniz bir mesajı ayrı ayrı da iletebilirsiniz.

WhatsApp’a yeni bir etkileşim yöntemi geliyor!

Yeni güncelleme ayrıca tasarımda da bir dizi değişiklik uyguluyor. Güncelleme, Android’deki daha fazla kullanıcıya Material Design 3 ile tasarlanan arayüzü ve güvenlik bildirimleri ekranını sunuyor.

Raporlara göre WhatsApp, Android uygulamasına animasyonlu avatarlar getirmek için de çalışıyor. Uygulanması halinde bu, kullanıcıların avatarlarını farklı duygular içeren çıkartmalar göndermelerine olanak tanıyacak. Bu da konuşmalara daha kişisel bir dokunuş katacak.

Yeni grup ve animasyonlu avatar özelliği şu anda Android için beta programındaki kullanıcılar ile sınırlı. Ancak testlerin tamamlanmasının ardından tüm kullanıcılara açılması bekleniyor.

Peki siz WhatsApp mesaj iletme hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz