WhatsApp’ta artık istediğiniz gibi mesaj atamayacaksınız!

0

WhatsApp, beta uygulamasındaki grup sohbetlerine yeni kısıtlamalar getirdi. WhatsApp için yeni “yönetici incelemesi” özelliği sonrasında grup yöneticilerinin mesajları izlemesine ve denetlemesine olanak tanıyacak. Yöneticiler, mesajları onaylayarak grupta paylaşma hakkına sahip olacak.

WhatsApp gruplarındaki mesajlara yönetici incelemesi gerekecek

Şu anda Android için WhatsApp beta uygulamasında test edilen bu özellik, grup katılımcılarının belirli mesajları yöneticilere bildirmesine olanak tanıyacak. Yöneticiler bildirilen mesajları inceleyebilecek ve gerekirse bir mesajı tüm katılımcılar için kaldırabilecek. Halihazırda bir yöneticinin mesaj silme yetkisi olduğunu belirtelim.

whatsapp yönetici incelemesi

Yeni özellik ile birlikte WhatsApp, yöneticilere grup sohbetleri üzerinde daha fazla kontrol imkanı veriyor. Şu anda yöneticiler mesajları yalnızca gönderildikten sonra silebiliyor, bu da grupta her zaman riskli içerikler paylaşılabileceği anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir – WhatsAp verilerini çalan sahte sohbet uygulamalarına dikkat!

Yeni özellik ile birlikte zararlı veya küfürlü mesajlar herkes tarafından görülmeden önce işaretlenebilecek. Ancak yönetici incelemelerinin gruplar için zorunlu olmayacağını belirtmek gerekiyor. Grup ayarları ekranından erişilebilecek ve bildirilen mesajlar, yöneticilerin incelemesi için özel bir bölümde görünecek.

Yönetici incelemesi özelliği, WhatsApp’ın sunduğu bir dizi moderasyon aracının sonuncusu. Geçtiğimiz haftalarda mesajlaşma uygulaması, bilinmeyen numaralardan gelen sohbetleri filtreleme özelliğini devreye aldı.

WhatsApp, dünya çapında 2 milyardan fazla kullanıcıya ulaşan bir tabana sahip. Bundan dolayı da yanlış bilgi yaymak ve kötüye kullanmakla eleştiriliyor. Ancak yeni yönetici incelemeleri önümüzdeki aylarda tüm kullanıcılara açılacaktır.

Peki siz WhatsApp yönetici incelemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz