WhatsApp’a yeni bir etkileşim yöntemi geliyor!

0

WhatsApp, kullanıcı etkileşimini artırmak ve platformda daha iyi bir deneyim sunmak için yeni özellikler almaya devam ediyor. Son olarak WhatsApp Kanalları için “Mesaj Tepkileri” adlı bir yenilik kullanıma sunuldu. Bu, kanallardaki mesajlara reaksiyon göstermenize izin verecek.

WhatsApp Kanalları için emoji tepkileri yolda

WhatsApp Kanalları son aylarda oldukça popüler hale geldi. Belirli konular hakkında duyuru veya bilgi verme amaçlı oluşturulan bu gruplar, yüzlerce insanı bir araya topluyor.

Mesaj Tepkileri özelliği ise kanallardaki üyelerin mesajlara emoji ile yanıt vermesini sağlayacak. Şu anda Android için WhatsApp’ta test edilen bu özellik, üyelerin önceden tanımlanmış emojileri kullanarak belirli mesajlara karşı duygularını ifade etmelerine olanak tanıyacak.

WhatsApp yılların sorununu çözdü: Artık numara kaydetmeyin!

Mesaj tepkileri özelliğinin grup veya bireysel sohbetlerdekine benzer şekilde çalışması bekleniyor. Yani bir üye tepki vermek istediği mesajın yanındaki üç nokta simgesine dokunabilir ve yönetici tarafından belirlenen emojilerden birini seçebilir.

Bu özelliğin diğer emoji tepkilerinden farkı ise yöneticilerin hangi emojilerin kullanılabileceğini kontrol edebilecek olması. Önceden tanımlanmış çeşitli emojiler arasından seçim yapabilecekleri gibi, Kanalları için özel emojiler de oluşturabilecekler.

Mesaj tepkileri özelliği sayesinde bir mesajın kanaldaki tepkisi ölçülebilecek. Örneğin, bir mesaj çok sayıda baş parmak veya kalp emojisi alıyorsa, bu, üyelerin aynı fikirde olduğunu gösterecek. Bu yeniliğin hala beta aşamasında olduğunu ve bu nedenle tüm kullanıcılara açılmadığını belirtelim.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz