WhatsApp yılların sorununu çözdü: Artık numara kaydetmeyin!

0

WhatsApp nihayet kayıtlı olmayan bir numara ile sohbet etmeyi kolaylaştırıyor. Yeni güncellemeye göre mesajlaşma uygulaması, numarayı rehberinize eklemek zorunda kalmadan sohbet başlatmanızı mümkün kılacak. Daha önceden numarayı rehberine eklemeniz veya sohbeti taslak olarak kaydetmeniz gerekiyordu.

WhatsApp kayıtlı olmayan numara ile sohbet nasıl başlatılır?

WABetaInfo tarafından fark edilen yeni özellik, Android için WhatsApp beta programına açılmış durumda. Bilinmeyen bir numarayla sohbet başlatmak isterseniz, sohbet butonuna dokunmanız ve ardından “Sohbeti Aç” kısmına dokunmanız yeterli olacak. Bu ekranda rehberde olmayan numaraları da göreceksiniz.

WhatsApp, sohbet sırasında numarayı rehberinize eklemeniz isteyecek. Ancak bu adımı dilediğiniz zaman atlayabilirsiniz. Bu yenilik, özellikle kısa ve hızlı sohbetler başlatmak isteyenler için oldukça önemli görünüyor.

Threads’i kullanan neredeyse kimse kalmadı!

Ayrıca WhatsApp’ta rehberinizde kayıtlı olmayan kişilerle iletişim kurmanızı kolaylaştırır. Örneğin, bir kuryeden veya müşteri hizmetleri temsilcisinden bir mesaj alırsanız, numarayı kaydetmek zorunda kalmadan sohbet açabileceksiniz.

  1. WhatsApp’ın ana sohbet ekranında, sağ alt köşedeki Sohbet simgesine tıklayın.
  2. Kişileri aramak için sağ üst köşedeki büyüteç simgesini seçin.
  3. Mesaj atmak istediğiniz numarayı girin.
  4. (WhatsApp kullanıyorsa) bu numaraya mesaj atma seçeneği sunulacak.

Öte yandan WhatsApp, web ve mobil uygulama entegrasyonunu genişletiyor. Android için paylaşılan son beta güncellemesiyle birlikte WhatsApp Web için “Telefon Numarasıyla Bağlan” özelliği geldi. Bu sayede QR kod okutmadan web arayüzüne giriş yapmak mümkün oldu.

Yeni özellik şu anda yalnızca Android’deki beta programında mevcut, ancak önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara sunulması bekleniyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz