Artık kaybolmayacaksınız! WhatsApp, Telegram’ın sevilen özelliğini alıyor

1

WhatsApp, aylardır test aşamasında olan bir özelliği resmi olarak kullanıma sunmaya hazırlanıyor. WhatsApp, sadece telefon numarası yerine kullanıcı adıyla arama yapmaya izin verecek. Böylece eski sohbetleri bulmak kolaylaşacak.

WhatsApp kullanıcı adıyla arama özelliği alıyor

WABetaInfo tarafından sağlanan ekran görüntüleri, Android için WhatsApp beta uygulamasındaki son güncellemeyi gözler önüne serdi. Arama butonunun artık isimleri, telefon numaralarını ve kullanıcı adlarını aramaya izin verdiğini gösterdi.

WhatsApp uzun yıllardır kullanıcıların birbirlerini bulmasının ve iletişim kurmasının birincil yolu olarak telefon numaralarına odaklandı. Ancak kullanıcı adıyla arama seçeneği, kullanıcıların numarasını bilmeden farklı birini bulmasına olanak sağlayacak.

İlginizi Çekebilir – Uzmanlar uyarıyor! WhatsApp’ta bu linki görürseniz sakın tıklamayın

Benzer bir özelliğin şu anda Telegram’da kullanılabilir olduğunu belirtmek gerekiyor. Yani uygulamada, kullanıcı adıyla arama yaparak farklı kişilere ulaşmak mümkün. Sosyal medya uygulamalarında da arama işlevinin bu şekilde çalıştığını hatırlatmak gerekiyor.

Kullanıcı adıyla arama özelliği altı aydan fazla bir süredir beta testinde bulunuyor, ancak hala resmi olarak tüm kullanıcılar için mevcut değil. WhatsApp’ın aramayı kullanıcı adlarını da içerecek şekilde genişletmesi, uygulamada mesajlaşmayı daha kolay hale getirecek.

Öte yandan, ShiftDelete.Net’te yer alan habere göre WhatsApp, orijinal kalitede fotoğraf ve video paylaşılması için düğmeye bastı.Buna göre yeni güncellemeyle birlikte kullanıcılarının orijinal kalitede fotoğraf ve video paylaşmasına olanak sağlayacak.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz