WhatsApp’ta görünmez olun! Mesajları gizleme özelliği yolda

0

WhatsApp bir süredir kilitli sohbetler özelliği sunuyor. Bu, uygulama içerisindeki bazı sohbetlerin parmak izi veya parola ile açılmasını mümkün kılıyor. Yeni bir özellik ise bunun da ötesine geçerek mesajları gizliyor. WhatsApp, mesaj kilitleme özelliğiyle gizli sohbetlerin bir kısmını kapatmanıza izin verecek.

WhatsApp, mesaj kilitleme özelliğini genişletiyor

WhatsApp kullanıcıları günümüzde daha fazla güvenlik için sohbetleri tek tek kilitlemek üzere bir parola girebiliyor. Ancak kilitli sohbetlerin listesi telefona erişimi olan herkes tarafından da görülebiliyor. Yeni özellik ise girişleri tamamen kaldırarak ekstra gizlilik katmanı ekliyor.

Özellik aktif edildikten sonra kilitli sohbetler listesi artık sohbet sekmesinde görünmeyecek. Kullanıcıların gizli konuşmalara erişmek için arama çubuğuna gizli kodu veya parmak izini girmeleri gerekecek. Bu sayede hassas tartışmaların varlığını gizleyerek izinsiz olarak görüntülenmesini engellemiş olacaksınız.

İlginizi Çekebilir – Google Klavye için “nihayet” dedirten yenilik!

WhatsApp’ın yeni mesaj gizleme özelliği, farklı kişilerin telefonunuza erişim sağlaması halinde hangi sohbetlerin kilitli olduğunu tespit etmesini zorlaştıracak. Ayrıca gizli konuşmaların ifşa olma riskini de tamamen ortadan kaldırıyor.

Buna ek olarak WhatsApp bir süredir aramalar için kullanıcının IP adresini gizleme seçeneği üzerinde çalışıyor. Bu, arayan kişinin fiziksel konumunu önleyerek konum gizliliğini artırıyor.

IP gizleme özelliği şu anda küresel kullanıma açık olsa da, mesaj kilitleme özelliğinin Android için WhatsApp beta uygulamasında test edildiğini belirtmek gerekiyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz