WhatsApp’ta kirli defterler açılacak: İşte yeni mesaj özelliği!

0

WhatsApp’ın mesajları tarihsel olarak aramaya olanak tanıyacak yeni bir özellik üzerinde çalıştığı bildiriliyor. Bu özellik, anahtar kelime aramasıyla bulamadığınız mesajların tarihsel olarak sınıflandırılmasına olanak tanıyacak. Peki WhatsApp için yeni mesaj arama özelliği nasıl kullanılır?

WhatsApp, tarihsel mesaj arama desteği kazanıyor

Konuyla ilgili bilgi sahibi kaynaklar, WhatsApp mesaj arama bölümünün artık bir takvim sunmaya başlayacağını bildirdi. Bu sayede kullanıcılar belirli bir tarih seçecek ve o tarihte gönderilen veya alınan tüm mesajları görüntüleyebilecek.

Bu özellik kullanıcıların sohbet geçmişlerinde gezinmek veya belirli bir kelimeyle arama yapmak zorunda kalmadan mesajları bulabileceği anlamına geliyor. Belirli bir güne ait eski mesajları bulmak çok daha kolay hale gelecek.

İlginizi Çekebilir – Son saatler: Bir Android sürümü için daha WhatsApp desteği sonlanıyor!

WABetaInfo’da yer alan bilgilere göre, tarihe göre arama özelliği şu anda WhatsApp’ın web sürümünü kullanan bazı beta kullanıcıları için test edilmeye başlandı. Yeni seçenek sayesinde beta kullanıcıları, kişisel veya grup sohbetlerinde bir tarih seçerek gönderilen mesajlar arasında gezinebiliyor.

Özellik hala geliştirme aşamasında ve kullanıma ne zaman sunulacağı da belirsiz. Ancak web sürümünde test edilmesi, muhtemelen yakında Android ve iOS uygulamaları için de beta testlerine başlayacağına işaret ediyor.

Öte yandan Google, geçtiğimiz günlerde hesaplara şifre yerine passkey (geçiş anahtarları) ile giriş yapılabileceğini açıkladı. Bunun ardından WhatsApp ise Android cihazlarda passkey kullanarak şifresiz girişler için destek sunmaya başladı. Passkey ile kullanıcılar, sadece cihazlarını kaydediyor ve oturum açma sırasında cihazın parmak izi veya yüz tanıma gibi güvenlik özelliklerini kullanıyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz