Tüm mesajlaşma hizmetleri WhatsApp’ta buluşuyor!

0

WhatsApp, Avrupa’daki kullanıcılar için üçüncü taraf mesaj platformlarıyla entegrasyona izin verecek. Bu özellik ile WhatsApp, büyük teknoloji şirketlerinin platformları açmasını ve rekabete aykırı uygulamaları önlemesini gerektiren Avrupa Birliği Dijital Piyasalar Yasası’na uymak istiyor.

WhatsApp, üçüncü taraf uygulamalara mesaj atmaya izin verecek

Avrupa’daki WhatsApp kullanıcıları; uygulamada ‘Hesap’ menüsünde yer alacak bir ayar aracılığıyla Signal ve Telegram gibi diğer mesajlaşma hizmetlerindeki hesapları bağlamak mümkün olacak. Bu sayede kullanıcılar, doğrudan WhatsApp üzerinden bu üçüncü parti uygulamalara mesaj gönderip alabilecek.

Ortaya çıkan sızıntılara göre bu entegrasyon, diğer uygulamaların WhatsApp telefon numarasına erişmesine izin vererek çalışacak. Entegre uygulamaları kullanan WhatsApp kullanıcıları, numaralar üzerinden arama yapabilecek ve mesaj gönderebilecek.

Xiaomi, 3 yaşındaki tabletine HyperOS güncellemesi verdi!

WhatsApp, üçüncü taraf entegrasyonunu etkinleştirirken, kullanıcıları diğer platformlara bağlanmanın dolandırıcılık riskini artırabileceği konusunda da uyaracak. Üçüncü taraf uygulamaların kullanıcı verileri ve gizlilik konusunda WhatsApp’a kıyasla farklı politikalara sahip olduğuna dikkat çekecek.

İlk aşamada WhatsApp ve üçüncü taraflar arasında yalnızca temel metin ve medya paylaşımının desteklenmesi bekleniyor. Grup sohbetleri, durumlar, çıkartmalar ve uçtan uca şifreleme gibi gelişmiş özellikler WhatsApp’a taşınmayabilir.

YouTube video

Güncelleme ayrıca DMA’yla bağlantılı olarak şimdilik sadece Avrupa pazarlarıyla sınırlı. Avrupa’daki kullanıcıların WhatsApp profillerine bağlı üçüncü taraf uygulamaları ne kadar kullanacağını zamanla göreceğiz.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerli.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz