Xiaomi, 3 yaşındaki tabletine HyperOS güncellemesi verdi!

0

Xiaomi’nin geçtiğimiz yıl sunduğu amiral gemisi tableti Xiaomi Pad 5, HyperOS güncellemesini küresel olarak almaya başladı. Peki yeni güncelleme tablet modeline neler getiriyor?

Xiaomi Pad 5 için HyperOS çıktı

Pad 5 için HyperOS güncellemesi OS1.0.1.0.TKXMIXM yapı numarasını taşıyor ve yaklaşık 1,6 GB boyutunda. İlk olarak Çin’de piyasaya sürüldü ve şu anda küresel olarak dağıtıma çıkmış durumda. Ancak dünya çapındaki tüm Pad 5 kullanıcılarına ulaşması birkaç haftayı bulabilir.

Xiaomi, HyperOS ile yazılım deneyimini bir üst seviyeye taşımak istiyor. HyperOS, önceki MIUI sürümlerine kıyasla gelişmiş sistem performansı, yeniden tasarlanmış stok uygulamalar ve yenilenmiş bir genel görünüm vadediyor.

Türkiye’de popüler olan Redmi modeline HyperOS sürprizi!

Xiaomi, bellek yönetim sisteminin daha iyi performans için geliştirildiğini söylüyor. Çoklu görev, uygulama görünümlerinin daha rahat bölünmesi için yeni bir çoklu pencere moduna sahip. Ana ekran ve uygulama çekmecesindeki simgeler ise yeni şekiller ve tonlarla tasarlandı.

Android 13 tabanlı olan Pad 5 için HyperOS güncellemesinin, çok fazla hatayla karşılaşması olası değil. Ancak Xiaomi, kritik sorunlar tespit edilirse, daha geniş çaplı sürümden önce bunları düzeltebilmek için dağıtımı geçici olarak duraklatabilir.

Xiaomi Pad 5, gücünü Qualcomm‘un Snapdragon 860 işlemcisinden alıyor. 7 nm üretim teknolojisi ile elde edilen bu işlemci, 3.2 GHz CPU frekansına ve Adreno 650 grafik işlem birimine sahip. 6GB RAM ve 256GB depolama alanı üründe mevcut.

Peki siz bu model hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz. Görüşleriniz bizim için çok değerli.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz