WhatsApp’ın efsane tasarımı değişiyor! İşte yeni arayüz

3

WhatsApp, Android sürümünde büyük bir tasarım yeniliği almaya hazırlanıyor. Material Design 3 ile yeniden tasarlanan arayüz, modern bir görünüm kazanacak. Beta sürümüne paylaşılan yeni güncelleme, üstteki yeşil çubuğun beyaza dönmesi ve WhatsApp yazısının değişmesine yol açıyor.

WhatsApp’taki yeşil çubuk artık beyaz olacak

WhatsApp, Android uygulamasını Google’ın Material Design 3 yönergelerine uygun şekilde değiştiriyor. Popüler mesajlaşma uygulamasına modern bir görünüm kazandıracak bu değişim, şimdiden karışık yorumlar almış durumda.

whatsapp tasarım

Android için WhatsApp beta 2.23.13.16 sürümünde test edilen yeni arayüz, tamamen beyaz bir üst çubuğa yer veriyor. Kararlı sürümde yeşil olarak sunulan bu çubuk, daha şık bir görünüme kavuşuyor. Ayrıca beyaz üzerinde yeşil kullanıcı arayüzü öğeleri yer alacak.

İlginizi Çekebilir – WhatsApp iki önemli tasarım değişikliği!

Yenilenmiş görünüm, WhatsApp logosunu da etkilemiş durumda. Halihazırdaki “WhatsApp” yazısına göre farklı bir yazı tipi kullanıyorken, yazı boyutu da büyütülmüş gibi görünüyor.

WhatsApp’ın yenilenen üst tasarımı, konuşmaları daha iyi yönetmeye yardımcı olmak için sohbet filtrelerine (Okunmamış, Kişisel ve İş) yer veriyor. WhatsApp, tek telefonda birden fazla hesap kullanmayı başlattığında bu filtreler daha da kullanışlı hale gelecek.

Öte yandan bir süredir beta kullanıcıları için gezinme çubuğu alt tarafa taşınmış durumda. Alt çubukta Sohbetler, Durum ve Aramalar gibi sekmeler yer alıyor. Yeni değişiklikle birlikte sekmeler arasında kaydırma hareketlerinin desteklenip desteklenmediği ise bilinmiyor.

Peki siz WhatsApp tasarım değişiklikleri hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


3 YORUMLAR

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz