WhatsApp Web’e tek tuşla bağlanmak artık mümkün!

1

WhatsApp, web ve mobil uygulama entegrasyonunu genişletiyor. Android için paylaşılan son beta güncellemesiyle birlikte WhatsApp Web için “Telefon Numarasıyla Bağlan” özelliği geldi. Bu sayede QR kod okutmadan web arayüzüne giriş yapmak mümkün oldu.

WhatsApp Web ve Android “Telefon Numarasıyla Bağlan” özelliği alıyor

Android için WhatsApp beta yeni güncellemesinde bir dizi önemli geliştirmeler aldı. Bunların başında WhatsApp Web ile bağlantı kurarken QR kod kullanımını ortadan bir seçenek bulunuyor. Kullanıcılar artık telefon numaraları ve bir kerelik şifre ile web’e giriş yapabilecek.

“Telefon Numarasıyla Bağlan” özelliği, WhatsApp uygulamasındaki hesapları web sürümüne bağlama sürecini basitleştirecek. Şu anda WhatsApp Web ile bağlantı kurmak için QR kodunu telefondan taramanız gerekiyor. Beta sürecindeki özellik ise bu ekstra adımı ortadan kaldırıyor ve numarayla bağlantı sağlıyor.

Android kullanıcıları için pembe WhatsApp tehlikesi büyüyor!

Bu özellikten yararlanmak istiyorsanız Android için WhatsApp beta programına kaydolmanız gerekiyor. Programa kabul alır ve bir beta kullanıcısı olursanız WhatsApp Web bağlantısı için şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Adım 1: WhatsApp Web’i açın.
  • Adım 2: “Telefon numarasıyla bağlantı kur” seçeneğine tıklayın.
  • Adım 3: WhatsApp hesabınızla ilişkili telefon numaranızı girin.
  • Adım 4: Web’de oluşturulan 8 karakterli pini uygulamaya yazın.

Bu adımların ardından uygulama ve web arasında ortak bir hesap açmış olacaksınız. Yani QR kod okutmadan WhatsApp Web bağlantısı kurulacak.

Şu anda yeni özellik Android için beta güncellemesini yükleyen kullanıcılara açılmış durumda. Ancak raporlara göre önümüzdeki günlerde kademeli olarak daha fazla kullanıcıya sunulması ve küresel olarak erişime açılması bekleniyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

  1. Bir engelli olarak buna çok sevindim bazen tabletten bakmak zorunda kalıyorum tablette SIM kart olmadığı için bu özellik çok işine yarıyor

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz