WhatsApp’ta yeni dönem! Yedekleme için yakında para istenebilir

0

Android için WhatsApp uygulamasında yeni bir politikaya geçiş yapılıyor. Buna göre kullanıcılar yakında sohbet yedeklemelerini Google Drive depolama alanlarına yazmaya başlayacak. Bu da Google’ın ücretsiz Drive hesaplarına tanımladığı 15 GB’lık kapasitenin zamanla dolacağı anlamına geliyor.

WhatsApp artık Google Drive hesabınıza yedekleme yapacak

Halihazırda iOS için yedeklemeler Google Drive üzerinden yapılıyor, ancak kapasite sınırlaması bulunuyor. Geçtiğimiz beş yıl boyunca, Android’deki WhatsApp yedeklemeleri kullanıcıların Google Drive alanını kullanmıyordu. Ancak artık iOS’a benzer bir politikaya geçiş yapılacak.

WhatsApp Google Drive

WhatsApp’ın Google Drive yedeklemesinde sınırlama olmaması, kullanıcıların istediği kadar yedekleme almasına olanak sağlıyordu. Android sahipleri depolama konusunda endişelenmeden resim ve videolar dahil olmak üzere sohbet geçmişlerini günlük olarak Drive ile senkronize edebiliyordu.

İlginizi Çekebilir – Snapdragon 8 Gen 3’lü oyun canavarı: Asus ROG Phone 8 Ultimate geliyor!

Ancak WhatsApp, önümüzdeki ay beta kullanıcılarından başlayarak bu yedeklemeleri Drive depolama kotalarına dahil etmeye başlayacağını duyurdu. Değişiklik 2024 yılının ilk yarısında tüm Android kullanıcılarıyla paylaşılacak.

Değişiklik yürürlüğe girdiğinde ise Google Drive’da depolanan tüm WhatsApp yedeklemeleri, ücretsiz 15 GB depolama alanına kaydedilecek. Ayrıca herhangi bir Drive aboneliğiniz varsa bu alanı kullanacak.

WhatsApp, kablosuz bağlantı kullanarak Android cihazlar arasında doğrudan sohbet aktarmaya da devam edecek. Bu durum hem hesaplar arasında kolay mesaj paylaşmayı hem de bulut yedekleme ihtiyacını ortadan kaldırıyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz