Windows ve Android için beklenen özellik Microsoft’tan geliyor!

0

Akıllı telefonların kamera yetenekleri geliştikçe hayatımızın her alanında kullanılır hale geldi. Birçok kullanıcı, online görüşmeleri veya video kayıtlarını ise akıllı telefonla yapmak istiyor. Microsoft’un Android cihazları webcam olarak kullanma fırsatı sağlayacak bir özellik üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

Telefon Bağlantısı uygulamasıyla Android cihazları webcam olarak kullanma

Microsoft’un Android telefonları Windows’ta webcam olarak kullanmaya izin verecek yeni bir özellik üzerinde çalıştığı belirtildi. Telefon Bağlantısı (Phone Link veya Telefonun) olarak bilinen Microsoft uygulamasının bazı önemli güncellemeler alacağı aktarıldı.

Uygulamanın yeni kodlarında görülen özellikler, kamera işleviyle ilgili bilgiler içeriyor. Kodda, “bilgisayarınızın videonuzu yayınlamasına izin verin” şeklinde bildirimler bulunuyor. Bu da uygulamanın Android kamerasını Windows’ta webcam olarak kullanabileceğini gösteriyor.

İlginizi Çekebilir – Xiaomi kullanıcıları mutlu! HyperOS güncellemesi bir modele daha geliyor

Benzer bir özelliğin iPhone ve Mac bilgisayarlar arasında sunulduğunu belirtelim. Microsoft’un Telefon Bağlantısı uygulaması ise şu anda mesajlaşma, bildirimler ve dosya paylaşımını mümkün kılıyor. Ancak şirketin, Android ve Windows arasındaki entegrasyonu kamerayla geliştirmek istediği görülüyor.

Microsoft, webcam için planlarını resmi olarak açıklamadı. Ancak uzaktan ve hibrit çalışmanın popülerliği göz önüne alındığında, bu özellik online görüşmelerde oldukça yararlı olabilir.

Öte yandan Google da Android 14 ile telefonları bilgisayara bağlayarak webcam olarak kullanmayı mümkün hale getirmek istiyor. yayınlanan Android 14 QPR1 Beta sürümünde “Webcam modu” yer alıyordu. Android cihazların USB kablosuyla Windows, Mac, Chromebook veya Linux bilgisayara webcam olarak bağlanmasını mümkün kılıyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz