Xiaomi 12 serisi, Android 14 güncellemesi alacak mı?

0

Xiaomi 12 serisi, Türkiye başta olmak üzere dünya genelinde en popüler Android telefonlar arasında yer alıyor. Bu noktada modellerin Android 14 işletim sistemi yazılımına kavuşup kavuşmayacağı da oldukça merak konusu. Peki Xiaomi 12 serisi Android 14 güncellemesi alacak mı? İşte cevabı…

Xiaomi 12 serisi Android 14 güncellemesi alacak mı?

Xiaomi 12, 12 Pro ve 12X modellerinden oluşan seri, 8 GB / 12 GB RAM ve 128 GB / 256 GB depolama alanı ile sahne aldı. Üç modelin de ön tarafında 32 Megapiksel çözünürlüğünde bir özçekim kamerası yer alıyor.

Xiaomi 12 ve 12 Pro modellerinin kalbinde Qualcomm imzası taşıyan Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti bulunuyorken, 12X ise Snapdragon 870 çipinden güç alıyor. Öte yandan tüm modellerde 120 Hz yenileme hızını destekleyen ekran mevcut.

Android 14, uydudan SMS desteği alıyor!

Xiaomi 12 serisi, Android 14 güncellemesi alacak telefonlar arasında yer alıyor. Bu noktada cihazın MIUI 15 arayüz yazılımında çalışması bekleniyor. Güncelleme için ne yazık ki net bir tarih yok. 2023’ün sonlarına doğru Android 14‘ün sunulacağı tahmin ediliyor.

Android 14′ün kararlı sürümü şu anda yayınlanmış değil. Halen beta aşamasında ve önümüzdeki aylarda herkes için kullanıma hazır hale gelecek. Xiaomi gibi markalar da kendi modelleri için dağıtım çalışmalarına başlayacak.

Xiaomi 12 serisi, Android 14 güncellemesi ile birlikte pek çok yeni özelliğe kavuşacak. Bunlar arasında galeriye erişmek isteyen uygulamalara kısmı erişim yetkisi verebilme, Emoji Lab uygulaması ve haftanın ilk gününü, hangi takvimi kullanacağınızı ve sıcaklık birimlerini ayarlayabilme de bulunuyor.

Android 14 ile gelecek başlıca özellikler şu şekilde;

  • Duvar kağıdı ile uyumlu yeni temalar.
  • Duvar kağıdını kullanmadan önce ön izleyebileceksiniz.
  • Haftanın ilk gününü, hangi takvimi kullanacağınızı ve sıcaklık birimlerini belirleyebileceksiniz.
  • Galerinize erişmek isteyen uygulamalara, kısmi erişim verebileceksiniz.
  • Özel şekiller ve desenler ile kendi duvar kağıdınızı oluşturabileceğiniz Emoji Lab uygulaması.
  • Telefonun LED ışığının rengini değiştirebilme.
  • Belge ve görsel paylaşımları için yeni seçenekler.
  • Ayarlar uygulaması için arayüz iyileştirmeleri.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz