Xiaomi, bir popüler modele daha HyperOS veriyor!

0

Xiaomi, geçtiğimiz yılın sonlarında tanıttığı HyperOS arayüzünü orta seviyeden amiral gemisine kadar birçok modeline sunmakta kararlı. Şirketin ekosistemini oluşturacak bu arayüz, hem performans hem de yeni erişilebilirlik seçenekleri vadediyor. Bu kapsamda HyperOS alan son cihaz Xiaomi 12S Ultra oldu.

Xiaomi 12S Ultra için HyperOS çıktı

Xiaomi, 2022 yılında tanıttığı 12S Ultra için Android 14 HyperOS güncellemesi yayınlamaya başladı. 1.0.4.0.ULACNXM sürümü olarak adlandırılan 5 GB’lık paket, birçok yeni özellik ve geliştirme sunuyor.

Güncellemenin en önemli özelliklerinden biri Xiaomi 12S Ultra’nın Android 14’e yükseltilmesi oldu. Bu, hem HyperOS’in hem de Android 14’ün yeniliklerini almasını sağlayacak. Ayrıca güncellemeyle birlikte Xiaomi cihazlarını tek bir uygulamadan kontrol etmeye imkan veren “Cihaz Merkezi” uygulaması da sunuldu.

İlginizi Çekebilir – Ford otomobillerde yeni dönem! Yazılım değişiyor

Güncelleme, verimliliği artırmak için HyperOS’in alt katmanını yeniden yapılandırıyor. Hem güç hem de performansı optimize etmek için temel görev tanımlama ve bellek tahsisi teknolojilerini kullanıyor.

Yazılım tarafında ise Xiaomi, cihazlar arası bağlantı çerçevesini (HyperConnect) genişletti. Artık birden fazla Xiaomi cihazı arasında veri, uygulama, ses ve video paylaşımına izin veriyor. Cihazlar arası bağlantı için daha güçlü gizlilik ve güvenlik özellikleri de hayata geçirildi.

Xiaomi 12S Ultra gücünü Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinden alıyor. Cihazda 6.73 inç QHD+ çözünürlüklü 120 Hz yenileme hızı ve 522 ppi piksel yoğunluğu sunan ve 1.500 nit parlaklığa çıkabilen AMOLED LTPO 2.0 panel mevcut.

Yeni güncellemenin ilk aşamada Çin’de sunulduğunu, global pazara gelmesinin birkaç haftayı bulabileceğini hatırlatalım.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz