Xiaomi, sinema dünyasına giriyor! İşte Xiaomi 13 Pro ile çekilen ilk film

0

Daha önce birçok kez iPhone modelleriyle çekilen kısa filmler gördük. Ancak Android pazarında da sular durulmuyor. Xiaomi, yeni kurduğu Xiaomi Studios isimli alt markasıyla mobil sinemacılığı geliştirmek istiyor. Hindistan pazarını hedefleyen stüdyo, Xiaomi 13 Pro ile kısa film hazırladı.

Bu kısa film Xiaomi 13 Pro kullanılarak çekildi

Xiaomi, içerik oluşturucuları destekleyen Xiaomi Studios’u Hindistan’da aktif hale getirdi. Yeni alt marka, yeni başlayan ve profesyonel film yapımcılarına Xiaomi modelleriyle sinema kalitesinde filmler ve videolar üretmelerine imkan tanıyacak.

Yeni markayı kutlamak için Xiaomi Studios, tamamen Xiaomi 13 Pro ile çekilen kısa filmi The Rolling Ball’u yayınladı. Etkinlikte konuşan Xiaomi Pazarlama Müdürü, Studios’un Xiaomi cihazlarıyla film çekmeyi herkes için erişilebilir hale getireceğini söyledi.

İlginizi Çekebilir – Xiaomi, üç modeli için Android 14 güncellemesl yayımladı!

The Rolling Ball, akıllı telefon kameralarının yaratıcılık potansiyelini de vurguluyor. Dolby ve Qualcomm iş birliğiyle üretilen film, 13 Pro’nun gelişmiş kamera kurulumuyla hazırlanan çarpıcı görselleri ortaya koydu.

Xiaomi, film çekmek isteyen kişilerin önündeki engelleri azaltmayı ve film yapım sürecini daha adil hale getirmeyi amaçlıyor. Studios aracılığıyla şirket, toplumun her kesiminden yetenekleri keşfetmeye ve akıllı telefonla sinematik içerik üretmeye davet ediyor.

YouTube video

Xiaomi 13 Pro’nun arka tarafında üçlü kamera dizilimi yer alıyor; 50,3 megapiksel (ana kamera), 50 megapiksel (telefoto) ve 50 megapiksel (ultra geniş açı). Öte yandan telefonun önünde ise 32 Megapiksel f/2,0 diyaframlı bir selfie kamerası bizleri karşılıyor.

Peki sizler Xiaomi 13 Pro kısa film projesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz