Xiaomi telefonlarda 5.5G dönemi başlıyor!

0

Xiaomi, yeni nesil mobil bağlantı standardını benimseme konusunda OPPO ve vivo’ya katıldı. Bu kapsamda Xiaomi’nin 5.5G ağ teknolojisine hazırlandığı belirtildi. Çin’den gelen bilgilere göre Xiaomi; Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden güç alan cihazlara 5.5G desteğini vermeye hazırlanıyor.

Xiaomi, 5.5G teknolojisi için güncelleme sunabilir

Bilmeyenler için China Mobile, 5.5G ağıyla Xiaomi 14 Ultra’yı test ederek 5GBps’yi aşan indirme hızlarına ulaştığını açıkladı. 5G-A olarak da bilinen 5.5G; daha düşük gecikme süresiyle 5G’den 10 kata kadar daha yüksek hız vadediyor.

OPPO, Find X7 serisinin bu teknolojiyi destekleyen ilk cihazlar olacağını duyurdu. Amiral gemisi Find X7 Ultra’yı satın alan kullanıcılar, China Mobile tarafından kurulan tanıtım salonlarında yüksek hızlı ağı ilk elden deneyimleyebilecek.

5.5G gerçek oldu! İşte destekleyen ilk akıllı telefon

Xiaomi, cep telefonlarının ötesinde otomobil teknolojisine de odaklanmış durumda. Yakın zamanda ortaya çıkan bir patent başvurusu, şirketin otomobil ve uydu arasında iletişim kurmayı sağlayan teknolojiyi ortaya çıkardı. Bu, Xiaomi araçlarında uydu bağlantısının navigasyon ve acil durum müdahalesinde kullanılabileceğini gösteriyor.

Bununla birlikte bu özelliklerin, SU7’de yer alıp almayacağı veya ücretli bir yükseltme olarak sunulup sunulmayacağı henüz belli değil. Çinli otomobil üreticisi Geely; Zeekr serisi gibi otomobillerde otonom sürüş özelliklerini mümkün kılan uydular ve yerleşik bağlantı özellikleriyle bu konuda önde.

Peki ya siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yeni akıllı telefondan beklentileriniz neler? Konu ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz