Xiaomi, 6 popüler modelden daha desteğini kesti!

0

Xiaomi, eski modelleri için yazılım desteği vermeyi bırakıyor. Bu kapsamda Redmi ve Mi serisindeki 6 model için daha güncelleme desteğini kestiğini açıkladı. Cihazlar arasında Mi 10 serisi ve Redmi Note 10 5G gibi popüler modeller bulunuyor.

Xiaomi Mi 10 serisi ve Redmi Note 10 5G güncelleme almayacak

Xiaomi, 6 cihazı için yazılım desteğini sonlandırdı. EOS listesini güncelleyen şirket, bu telefonların artık Android veya aylık güvenlik güncellemesi almayacağını söyledi.

Xiaomi güncelleme

Xiaomi’nin güncelleme desteğini kestiği cihazlar şu şekilde:

  • Xiaomi Mi 10
  • Xiaomi Mi 10 Pro
  • Xiaomi Mi 10 Ultra
  • Xiaomi Redmi Note 9 Pro
  • Xiaomi Redmi 9C
  • Xiaomi Redmi Note 10 5G

Bu telefonlar 2020-2021 yılları arasında piyasaya sürüldü. Redmi Note 10 5G gibi hala popüler olan modeller için şaşırtıcı görünse de, Xiaomi’nin genellikle 2-3 yıl boyunca yazılım güncellemesi vadettiğini unutmamak gerekiyor.

Samsung Internet uygulamasına yapay zeka desteği geliyor!

Desteğin sona ermesi, bu telefonların mevcut Android sürümlerinde kalacağı anlamına geliyor. Örneğin, Mi 10 serisi Android 13’ten ötesini göremeyecek. Bu durum ayrıca yeni güvenlik sorunlarına karşı savunmasız hale geleceklerini de gösteriyor.

Bu telefonlardan birine sahipseniz, endişelenmenize gerek yok. Hala birçok popüler uygulama ve hizmetler çalışmaya devam edecek, böylece telefonu normal şekilde kullanmaya devam edebileceksiniz. Ancak artık ileriye dönük yazılım güncellemesi alamayacaksınız.

Peki sizler Xiaomi güncelleme hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz