Android’de yeni dönem: Xiaomi, Oppo ve Vivo güçlerini birleştirdi!

0

Android için yeni bir akıllı telefona geçiş yapmak zorlu bir süreç olabilir. Dijital verilerinizi ve dosyalarınızı eski cihazdan aktarmak can sıkıcı hale gelebilir. Ancak Xiaomi, Oppo ve Vivo arasındaki yeni anlaşma sayesinde bu dertten kurtulmak mümkün. Üç şirketin ortaklığı sayesinde, bu markalar arasında üçüncü taraf veriler aktarılabilecek. İşte yeni Android dosya transfer sistemi.

Android için yeni dosya transfer sistemi

Android telefonlar arasında veri aktarımını çok daha sorunsuz hale geliyor. Xiaomi, Vivo ve Oppo tarafından yapılan duyuruya göre, kullanıcılar, Android için gelişmiş dosya transfer özelliği kazanacak. Bu anlaşma, fotoğraf ve kişileri paylaşmanın yanı sıra, kullanıcıların bu markalar arasında üçüncü taraf uygulama verilerini de transfer etmesine imkan tanıyacak.

Xiaomi, Vivo ve Oppo arasındaki yeni ortaklık sayesinde, birkaç basit adımda üçüncü taraf dosyaları aktarmak mümkün olacak. Xiaomi telefonlarda Mi Switch’i açarak Oppo ve Vivo modellerine veri transfer edilebilecek. Mi Switch’i açtıktan sonra tek yapılması gereken cihaz kodunu yeni modele girmek.

Yeni veri taşıma özelliğinin belirli sınırlamaları da bulunuyor. Üçüncü taraf uygulama veri transferi; Xiaomi için MIUI 4.0.0 ve üzeri sürümlerde, Oppo için ColorOS 13.3.7 ve üzeri sürümlerde, Vivo için ise OriginOS 6.2.5.1 ve üzeri sürümlerde gerçekleştirilebilecek. Bu nedenle eski modellerin iş birliğini desteklemeyeceğini belirtelim.

Xiaomi, Vivo ve Oppo arasındaki yeni ortaklık, Android telefonlarda üçüncü taraf veri transferini çok daha sorunsuz hale getirecek. Apple’ın AirDrop’u kadar kapsamlı olmasa da, telefon değiştirirken sohbet kayıtlarını ve diğer uygulama verilerini saklamak mümkün olacak. Üç markanın açıklamasına göre bu özellik, şu anda yalnızca Çin’de kullanılabilir.

YouTube video

Daha önce Samsung ve BBK Electronics (vivo, Oppo, Realme, OnePlus’ın sahibi) benzer bir adım atmıştı. Buna göre, bu markalar arasında yeni bir P2P dosya aktarım protokolü kullanılmaya başlandı. “”Peer-to-Peer Transmission Alliance” adıyla anılan bu iş birliği, AirDrop özelliğine benzer şekilde çalışıyor.

Siz bu Android dosya transfer sistemi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz