Poco X5 serisi Android 14 güncellemesi alacak mı?

0

Teknoloji devi Google, önümüzdeki aylarda Android 14’ün kararlı sürümünü çıkartmak için çalışmalarını sürdürüyorken, Xiaomi de boş durmuyor. Öyle ki marka, yeni yazılım için hazırlıklara çoktan başladı. Kullanıcılar ise güncelleme alıp almayacağı konusunda oldukça meraklı. Peki Xiaomi‘nin alt markasına ait olan Poco X5 serisi Android 14 güncellemesi alacak mı?

Poco X5 serisi Android 14 güncellemesi alacak mı?

Poco X5 ve X5 Pro modellerinden oluşan Poco X5 serisi, dünya bir yana Türkiye’de de en çok satan akıllı telefon modelleri arasında yer alıyor. Bu sebepten ötürü Android 14 alması merakla bekleniyor.

Poco X5 serisi Android 14 güncellemesi alacak mı?

Poco X5 ve X5 Pro modellerinin kalbinde, Qualcomm tarafından üretilen sırasıyla Snapdragon 695 5G ve Snapdragon 778G 5G çipleri bulunuyor. Her iki modelde de 5G bağlantı bulunuyorken, arka taraflarında ise sırasıyla 48 Megapiksel ve 108 Megapiksel ana kamera yer alıyor.

İlginizi Çekebilir – Android 14, iOS’ta olmayan yapay zeka özellikleri alıyor!

Geçtiğimiz aylarda Android 13 tabanlı MIUI 14 işletim sistemine kavuşan Poco X5 serisi, Android 14 güncellemesi alacak modeller listesinde bulunuyor. Fakat bunun için ne yazık ki net bir tarih yok.

Poco X5 serisi Android 14 güncellemesi alacak mı?

Android 14‘ün kararlı sürümünün yakın zamanda çıkması bekleniyor. Kullanıma hazır hale gelmesinin ardından akıllı telefon üreticileri de dağıtım çalışmalarına yavaştan başlayacaktır. Bu nedenle biraz sabırlı olmakta fayda var.

Poco X5 ve X5 Pro akıllı telefonlar, Android 14 güncellemesi ile birlikte pek çok yeni özellik kazanacak. Bunlar arasında en çok kendi arka planınızı tasarlayabileceğiniz Emoji Lab uygulaması ve galerinize erişmek isteyen uygulamalar için kısmi erişim yetkisi verebilme öne çıkıyor.

Android 14 başlıca özellikleri şu şekilde sıralandı;

  • Galerinize erişmek isteyen uygulamalara, kısmi erişim verebileceksiniz.
  • Özel şekiller ve desenler ile kendi duvar kağıdınızı oluşturabileceğiniz Emoji Lab uygulaması.
  • Duvar kağıdı ile uyumlu yeni temalar.
  • Duvar kağıdını kullanmadan önce ön izleyebileceksiniz.
  • Haftanın ilk gününü, hangi takvimi kullanacağınızı ve sıcaklık birimlerini belirleyebileceksiniz.
  • Telefonun LED ışığının rengini değiştirebilme.
  • Belge ve görsel paylaşımları için yeni seçenekler.
  • Ayarlar uygulaması için arayüz iyileştirmeleri.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz