YouTube, telefondan video izlerken yaşanan en büyük sorunu çözüyor!

0

Akıllı telefonların ekranları büyüdükçe formatları da değişti. Bu durum ise YouTube gibi platformlardan tam ekran modunda video izlerken yan kısımlarda siyahlar oluşmasına yol açıyor. Ancak YouTube, Android için yeni Ambiyans Modu ile bu sorunu çözecek. Artık ekranın boş kalan kısımları videoya göre renklendirilecek.

YouTube Ambiyans Modu ile videolar renklenecek

YouTube, videoları tam ekran görüntülerken videolardan gelen renkleri ekranın kenarlarına yayacak. Ambiyans Modu isimli bu özelliği Android ve iOS cihazlarına dağıtmaya başlayan platform, geniş çapta testler yürütüyor.

youtube android ambiyans modu

Özellik daha önce video oynatıcının altındaki küçük resimlerdeki renkleri gösteriyordu. Bunun amacı, arayüzdeki renkleri eşleştirerek daha sürükleyici bir görüntüleme deneyimi yaşatmaktı.

İlginizi Çekebilir – Sahte YouTube uygulamaları kullananlar dikkat! İşte hackerların yeni taktiği

Ancak izleyiciler tam ekrana geçtiklerinde bu özellik kapanıyordu. Bu durum ise video ile cihaz arasında uyumsuz en-boy oranlarını telafi eden siyahlıklara yol açıyordu.

YouTube artık tam ekran modunda da videodaki renkleri yan çubuklara taşıyacak. Bu değişiklik, tam ekran video izlerken daha uyumlu bir görünüm sağlayacak ve ortam renklerinin ekranı kaplamasına izin verecek.

sahte youtube uygulamalari android

Hem Android hem de iOS cihazlardaki kullanıcılar, katlanabilir telefonlardan iPhone’lara kadar geniş bir yelpazede güncellemeyi alıyor gibi görünüyor. YouTube ayrıca istebe bağlı olarak Ambiyans Modunu devre dışı bırakma seçeneği de sunuyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz