YouTube’da video kalitesini artırmak paralı oluyor!

0

YouTube, Premium aboneliğine yönelik çeşitli avantajlar sunmaya devam ediyor. Halihazırda iOS uygulamasında ve web platformunda bulunan yüksek kalite video seçeneği artık Android ve akıllı TV’lerde de olacak. Ancak video paylaşım platformu, “gelişmiş bitrate” 1080p çözünürlük seçeneğini sadece Premium abonelerine sunacak.

YouTube, Premium sahipleri için yüksek video kalitesini devreye aldı

Gelişmiş bitrate, standart çözünürlüğe kıyasla videoların daha yüksek çözünürlükte oynatılmasına olanak tanıyor. YouTube, gelişmiş kalitenin kullanıcının internet bağlantısına ve cihaz ayarlarına bağlı olarak otomatik olarak açıldığını ifade etti. Ancak çok daha iyi bir izleme deneyimi vadettiğini altıın çiziyor.

Gelişmiş bitrate seçeneği ilk olarak bu yılın başlarında iOS kullanıcılarına sunuldu. Ağustos ayında YouTube’un web sitesine de genişletildi. Artık YouTube Premium abonesi olan Android ve TV izleyicileri de daha net videoların keyfini çıkarabilir.

İlginizi Çekebilir – YouTube tasarımında küçük ama tartışma yaratan değişiklik!

Gelişmiş 1080p video kalitesine ek olarak, YouTube Premium birkaç avantaj daha sunuyor. Buna göre aboneler, daha önce yalnızca mobil ve web arasında kullanılabilen “kaldığın yerden devam et”e tablet ve akıllı TV’ler de ulaşabiliyor.

Premium üyeleri ayrıca YouTube’un çeşitli yapay zeka özelliklerini denemek için erken erişim hakkına da sahip olacak. Bu özellikler arasında yapay zeka sohbet botu ve video özetleri bulunuyor.

Premium hizmetinin aylık 57,99 TL’den sunulduğunu belirtmke gerekiyor. Video platformu; daha canlı video kalitesi ve yapay zeka desteği gibi özellikler ile aboneliğe dikkat çekmek istiyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz