YouTube tasarımında küçük ama tartışma yaratan değişiklik!

0

YouTube, kullanıcı deneyiminde tartışmalı değişiklikler yapmaya devam ediyor. Bir süre önce masaüstü sürümü için uygulanan tasarım değişiklikleri şimdi de Android için YouTube uygulamasına genişlemiş durumda. Ayrıca platform, reklam engelleyici araçlarına karşı çabalarını sessizce artırmış durumda.

YouTube Android uygulaması, video köşelerini yuvarlıyor

YouTube, videoların küçük resimlerini ve masaüstü tarayıcılardaki oynatma penceresini yuvarlatılmış köşelere dönüştürdüğünü doğruladı. Kullanıcılar, bu tasarımın ekranda gereksiz boşluklar yarattığı için eleştirmeye başladı.

Yuvarlatılmış köşe tasarımı son olarak Android uygulamasında kullanmaya başlanmış gibi duruyor. Kullanıcılardan gelen ekran görüntüleri, dikdörtgen formatın yerine yuvarlatılmış kenarlara sahip küçük resimlerin olduğunu gösteriyor.

İlginizi Çekebilir – YouTube, TV’de daha az reklam gösterecek! Ama bu daha kötü bir haber olabilir

Video ve küçük resimlere yönelik bu tasarım değişikliği, YouTube arayüzünü modernize etme çabalarının bir parçası. Ancak bazı kullanıcılar, yuvarlatılmış köşelerin video izleme deneyimini düşürdüğüne inanıyor.

Tasarım tarafındaki değişikliğe ek olarak, YouTube’un reklam engelleme araçlarına karşı savaşı da artmış durumda. Aylardır, Premium olmamasına rağmen reklamları engelleyen izleyicileri hedef alıyor. Videoyu izlemeden önce reklam engelleyicinin kapatılmasını istiyor.

YouTube’un son olarak bazı ücretsiz kullanıcılar için oynatmayı tamamen engellemeye başladığı bildirildi. Yani Premium abonesi olmayan kullanıcıların, videodan önce veya video arasında reklam izlemesi zorunluluk haline geldi.

Peki siz YouTube Android uygulaması hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz