Kullanıcılar şaşkın: Artık YouTube’da oyun oynayabilirsiniz!

0

YouTube, son yıllarda platformuna oldukça fazla özellik kazandırdı. Shorts’tan anketlere, canlı yayınlardan Katıl butonuna kadar birçok özellik ile interaktif bir ortam yaratmaya çalıştı. Son özellik ise bu hedefleri bir adım büyütüyor. Google, YouTube üzerinden oyun oynama özelliği olan Playables için testlere başladı.

YouTube üzerinden oyun oynama: Playables nedir?

YouTube, Playables özelliğiyle birlikte internetten oyun oynama dünyasına adım atıyor. Şu anda sınırlı bir kullanıcıya açılan Playables, kullanıcıların doğrudan YouTube sitesi ve mobil uygulamasından mini oyunlar oynamasına olanak tanıyor.

Oyunlara YouTube videolarının yanında görünen bir sekme aracılığıyla erişiliyor. Kullanıcılara sunulan ilk yapımlardan biri Stack Bounce oldu. Bu oyun daha önce Google’ın GameSnacks (internetten basit oyunlar sunan bir hizmet) platformuyla sunulmuştu. Bu da GameSnacks’teki oyunların YouTube üzerinden oynanabilir olacağına işaret ediyor.

İlginizi Çekebilir – Android telefona uygulama veya oyun indirme nasıl yapılır?

Şu anda çok az sayıda kullanıcıyla erken test aşamasında olduğu için Playables’ın ayrıntıları bilinmiyor. Ancak özelliğin ilerlemeyi kaydetmek için Geçmiş sekmesi içerdiği belirtildi. Bu da ilerleyen dönemde kayıt dosyası gerektirecek bölümlü oyunlara genişleyebileceğini gösteriyor.

Halihazırda Netflix ve TikTok, oyun dünyasına girmiş durumda. Netflix Games ile popüler dizi ve filmlerin oyun uyarlaması üzerinde çalışan Netflix, bu konuda büyük yatırımlar yapmayı planlıyor.

Playables’ın YouTube kullanıcıları tarafından ne kadar sevileceği şimdilik belirsizliğini koruyor. Özelliğin ülkemizde ne zaman erişime açılacağı da soru işaretlerinden bir tanesi.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz