Android kullanıcıları için yayımlanmış olan yüz binlerce uygulama ve mobil oyun bulunuyor. Birbirinden farklı amaçları olan bu kullanışlı uygulamalar ve eğlenceli oyunlara herkes ulaşabilir. Peki Android telefona Google Play Store üzerinden uygulama veya oyun indirme nasıl yapılır?

Android telefona uygulama / oyun indirme nasıl yapılır? Adım adım

Android uygulama mağazası Play Store’da sosyal medyadan anlık mesajlaşmaya, eğitimden video izlemeye kadar pek çok amaca yönelik uygulama ve FPS’den macera türüne kadar binlerce eğlence dolu oyun yer alıyor.

Android telefona uygulama / oyun indirme nasıl yapılır? Adım adım

Örneğin dünyanın en popüler sosyal medya platformlarından Instagram ve Twitter ya da yeni adıyla X, Play Store üzerinden Android telefona indirilebilir. Üstelik bunu tek bir dokunuş ile yapabilmek mümkün.

İlginizi Çekebilir – Android sistem güncellemesi nasıl yapılır?

Öte yandan en iyi To-Do uygulamaları arasında yer alan Microsoft’a ait Microsoft To-Do: Lists & Tasks ve popüler market uygulamalarından Getir ve YemekSepeti de Play Store’da indirilebilir durumda.

Android telefona uygulama / oyun indirme nasıl yapılır? Adım adım

Oyun tarafına baktığımızda ise en popüler mobil oyunlardan Candy Crush Saga, PUBG Mobile, Clash Royale ve hatta Rockstar Games‘e ait Grand Theft Auto: San Andreas bile Play Store’da mevcut. O halde ‘Android telefona uygulama / oyun indirme nasıl yapılır?‘ sorusunun cevabına geçelim.

Android telefona uygulama indirmek için şu adımları takip etmelisiniz;

 • Adım 1: Öncelikle telefonunuzdan Google Play Store uygulamasını açın.
 • Adım 2: Play Store üzerinden Google hesabınızda oturum açmadıysanız giriş yapmanız gerekecek.
 • Adım 3: Alttaki gezinme menüsünden Uygulamalar kısmına geçiş yapın.
 • Adım 4: İndirmek istediğiniz mobil uygulamayı kolayca bulabilmek için üstteki arama kutusuna uygulama adını yazabilirsiniz.
 • Adım 5: Arama sonuçlarından istediğiniz uygulamayı bulun.
 • Adım 6: Uygulama bilgi kartının sağ tarafındaki Yükle butonuna tıklayarak indirmeyi başlatabilirsiniz ya da uygulamanın üzerine tıkladıktan sonra kendi sayfasından da indirebilirsiniz.

Android telefona oyun indirmek için şu adımları takip etmelisiniz;

 • Adım 1: Öncelikle telefonunuzdan Google Play Store uygulamasına giriş yapın.
 • Adım 2: Play Store üzerinden Google hesabınıza giriş yapmadıysanız oturum açmanız gerekecek.
 • Adım 3: Alttaki menüden Oyunlar sekmesine geçin.
 • Adım 4: İndirmek istediğiniz mobil oyunu bulabilmek için üstteki arama kutusuna dokunun ve oyunun adını yazarak arama gerçekleştirin.
 • Adım 5: Arama sonuçlarından istediğiniz oyunu bulun.
 • Adım 6: Oyunun adının karşısındaki Yükle butonuna tıklayarak Android telefonunuza indirebilirsiniz. Bunun yerine oyunun üzerine tıkladıktan sonra kendi sayfasından da yükleme yapabilirsiniz.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz