YouTube’a “gizemli oynatma” butonu geliyor! Ne işe yarayacak?

0

YouTube, kullanıcıların daha fazla etkileşime girmesi sessizce yeni bir özelliği test ediyor olabilir. Bu tasarım değişikliğiyle birlikte YouTube ana sayfasında rastgele “Oynat” butonu belirecek. Söz konusu buton, kullanıcıların Shorts izlemelerini sağlayacak.

YouTube ana sayfasında “Shorts oynat” butonu olacak

Android için YouTube uygulamasında fark edilen yeni tasarım, ana sayfada kendine yer buldu. Ekranın alt tarafındaki Shorts düğmesine ek olarak, sağ köşedeki butona tıklayarak kısa videolar izlemek mümkün olacak.

youtube oynat butonu2

Bu butonun, kullanıcının izleme geçmişi ve tercihlerine göre kişiselleştirilmiş videolar oynatacağı belirtildi. Sağ alt köşede kendine yer bulacak yeni özellik, kararsız kullanıcılara yardımcı olacak.

İlginizi Çekebilir – Android’de VPN kullananlar dikkat: Google’da yeni dönem başladı

Yeni tasarım sessiz sedasız test ediliyor olsa da, YouTube’un daha önce benzer özellikler denediğini belirtmek gerekiyor. Platform daha önce ana sayfanın ortasında “İzleyecek video bulamadın mı?” gibi mesajlarla rastgele Shorts videoları göstermeyi denedi. Yeni oynatma düğmesi de kullanıcıların yeni içerikler keşfetmelerine kapı aralayacak.

YouTube henüz test edildiğini onaylamadığı için, yeni buton hakkında resmi olarak pek bir bilgi bulunmuyor. Ancak şu ana kadar tüm kullanıcılar tarafından görülmediği için sınırlı bir deneme gibi görünüyor.

sahte youtube uygulamalari android2

YouTube’un ayrıca son haftalarda reklam engelleyicilere savaş açtığını belirtmek gerekiyor. ShiftDelete.Net’in haberine göre kullanıcıların açılır pencere engelini aşmak için reklam engelleyiciyi devre dışı bırakmak zorunda olduğu bildirildi.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz