YouTube’da yeni dönem: Yılların sorunu nihayet çözüldü!

0

YouTube, mobilde video oynatma deneyimini artırmak için yeni adımlar atıyor. Platform, Android uygulamasında birkaç yeni özelliğin kullanıma sunulmasıyla önemli revizyondan geçti. Bunların başında tek dokunuşla video hızını artırma/azaltma bulunuyor.

YouTube, videoyu kilitleme ve tek dokunuşla 2x video alıyor

YouTube bir dizi yeni özellikle birlikte videolarda daha fazla kontrol sağlamanıza imkan tanıyacak. İlk olarak kullanıcılar artık tam ekran veya portre modunda oynatıcıya basılı tutarak videoyu 2 kat hızlandırabilecek. Bu, videoların belirli bölümlerini daha hızlı şekilde geçmenize imkan tanıyacak.

YouTube video

Ayrıca YouTube için yeni bir ekran kilidi seçeneği de sunuldu. Bu, videoları yanlışlıkla duraklatmanızı veya değiştirmenizi önleyecek. Videoda bu özelliği açmak, içeriğin sürekli oynatılmasını sağlayacak.

İlginizi Çekebilir – Sahte YouTube uygulamaları kullananlar dikkat! İşte hackerların yeni taktiği

YouTube mobil uygulaması artık videolarda meydana gelebilecek ani yükselme ve düşüşleri önlemek için ses seviyelerini otomatik olarak dengeleyecek. Bu özellik dinleme deneyimi geliştirerek kullanıcılara daha tutarlı bir ses seviyesi sunacak.

Öte yandan Android kullanıcıları, önümüzdeki birkaç hafta içinde şarkıları mırıldanarak arayabilecek. Bu özellik, şarkının bir kısmını söyleme veya kısa bir melodisini çalmayla birlikte dağıtılacak.

YouTube video

Mobil ve web için sunulacak yeni “Sen” sekmesi ise kullanıcılara daha özel bir deneyim vadediyor. Bu sekmede izleme geçmişine, oynatma listelerine, indirmelere ve hesap ayarlarına tek bir konumdan erişmek mümkün olacak.

YouTube, bu özelliklerin önümüzdeki haftalarda çeşitli platformlarda kademeli olarak kullanıma sunulacağını belirtiyor.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz