Android, Apple’ın sevilen özelliğine kavuşuyor!

0

Google, kullanıcılar için oldukça kullanışlı yepyeni özellikleri Android’e getirmeye devam ediyor. Yakın zamanda QR kod okuma sırasında otomatik yakınlaştırma yapma yeniliğini kullanıcılarına sunmaya başlayan şirketin şimdi ise Apple’ın sevilen özelliği olan cihazlar arası arama alma özelliğini Android ‘e getirmek istediği ortaya çıktı.

Android için cihazlar arası arama yanıtlayabilme özelliği üzerinde çalışılıyor!

Şimdiye kadar çeşitli yenilikler ile karşımıza çıkan Google, Apple’ın cihazlar arasında entegrasyon özelliklerini getirmek istiyor gibi görünüyor. Zira şirketin bunun için Cihazlar özelliği üzerinde bir çalışma yürüttüğü ortaya çıktı.

Teknoloji ile ilgili içerikler üreten Mishaal Rahman tarafından aktarılanlara göre Google, Android için cihazlar arası arama yanıtlama özelliği üzerinde çalışıyor. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde bir çağrı geldiğinde, aynı Google hesabında oturum açılmış Android cihazlarda görüntüleyebilecek, ayrıca cevap da verebilecek.

İlginizi Çekebilir – Android 14 Beta 5 yayınlandı! İşte tüm yenilikler

Yani örnek vermek gerekirse, A adlı bir akıllı telefona arama geldiğinde, bu çağrı B adlı cihazdan da görülebilecek ve kabul edilebilecek. Bu noktada Google, Apple gibi bir ekosistem entegrasyonu yaratmaya çalışıyor.

Android için cihazlar arası arama yanıtlayabilme özelliği üzerinde çalışıyor!

Rahman tarafından özellik ile ilgili paylaşılan ekran görüntüsüne baktığımızda, bu özelliğin açılıp kapanabilir olduğunu görüyoruz. Bununla beraber Apple desteklemeyeceği de görülebiliyor. Yani arama için yalnızca Android cihazlar arasında bir entegrasyon yaratılabilecek.

Bu yeni özelliğin kullanıcılara ne zaman sunulacağına, en önemlisi de hangi Android sürümleri için yayımlanacağına dair bir bilgi ne yazık ki mevcut değil. Fakat bunun için önümüzdeki günlerde yeni detaylar ortaya çıkacaktır.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz