Çok şaşıracaksınız: Ekranı en iyi akıllı telefon belli oldu

0

Google Pixel Fold geçtiğimiz günlerde çıkışını gerçekleştirdi ve ilk müşterileriyle buluştu. Ancak Google’ın ilk katlanabilir akıllı telefonu bazı ekran sorunlarıyla gündemdeydi. Karşılaştırma sitesi DXOMARK ise Pixel Fold’un akıllı telefon pazarındaki en iyi ekrana sahip cihaz olduğunu belirledi. Katlanabilir telefon, Honor Magic 5 Pro ile sıralamada birinciliği paylaştı.

Google Pixel Fold, ekranı ile Samsung ve iPhone’u geçti

Katlanabilir akıllı telefonlar, menteşe uyumluluğu için esnek OLED panel kullanıyor. Bu paneller ise katlamayı mümkün kılan “ultra ince cam” tabakası ile kaplanıyor. Ancak Pixel Fold’da yer alan bu ultra ince cam yeterince başarılı değil gibi görünüyor. Ultra ince camın kırılganlığı ve plastik tabakanın sınırlamaları Pixel Fold’u dört günde kullanışsız hale getirdiği iddia edildi.

DXOMARK ise Pixel Fold’un sahip olduğu ekranı, şimdiye kadarki en başarılı panel olarak buldu. Yani sadece diğer katlanabilir cihazları geride bırakmakla kalmadı, aynı zamanda iPhone 14 Pro Max ve Samsung Galaxy S23 Ultra’yı da geçti.

Google, Play Store için tasarım değişikliğine gitti!

Ekran karşılaştırmasında Pixel Fold ve Honor Magic 5 Pro’nun 151 puana sahip olduğunu belirtelim. Karşılaştırma yapmak gerekirse iPhone 14 Pro Max 149 puan ve Galaxy S23 Ultra ise 148 puanlık bir değerlendirmeye sahip.

Pixel Fold’un en başarılı bulunan yönleri arasında “renk”, “video” ve “ışık” yer aldı. Panelin nispeten düşük puan alan kısımları ise ekran titremesi ve yansıma gibi faktörleri kapsayan “hareket” ve “dokunma” oldu.

Katlanabilir telefon pazarının öncüsü olan Samsung bile en iyi telefon ekranları alanında ilk 25’te yer almayı başaramadı. Şirketin en güncel katlanabilir modeli Galaxy Z Fold 4 133 puanla 33. sırada yer alıyor.

Peki sizler Google Pixel Fold ekranı hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz