Hiç gelmeseydi: Gmail, rakibinin sevilen özelliğini nihayet alıyor!

0

Google’ın e-posta servisi Gmail, yepyeni özelliklere kavuşmaya devam ediyor. Yakın zamanda mobil uygulamaya maili otomatik olarak kendi diline çevirme özelliği eklenmişken, bugün ise Gmail ‘e emoji ile tepki verme özelliği geleceği ortaya çıktı.

Gmail ‘de maillere emoji ile tepki verebileceksiniz

İlk olarak Steve Moser tarafından ortaya çıkarılan bu yenilik, Google’ın Gmail için yayımladığı en son güncellemesinde fark edildi. Özelliğin şu anda geliştirilme aşamasında olduğu bildirildi.

Gmail emoji ile tepki verme

Özelliğin Gmail’de nasıl görüneceği ve tepki vermek için hangi emojilerin olacağı tam olarak bilinmiyor. Kaynak tarafından aktarılan bilgilere göre emoji ile tepki verme özelliği, şifrelenmiş mailleri desteklemeyecek.

İlginizi Çekebilir – Google, bir hizmeti daha iptal ediyor! Eski fotoğraflar silinecek

Ayrıca bir maile en fazla 50 farklı emoji ile tepki verilebeceği söyleniyor. Öte taraftan pek çok kişinin dahil edildiği mail iletilerinin desteklenmeyeceği bilgisi mevcut. Şu kısıtlamaların olacağı biliniyor;

  • BCC yoluyla alınan e-postalara emoji ile tepki verilemez.
  • Şifrelenmiş mailler, emoji tepkilerini desteklemez
  • Pek çok kişinin dahil edildiği mail iletilerine emoji ile tepki verilemez.
  • Tek bir kişi en fazla 20 emoji ile tepki verebilir.
  • Bir mail, tepki için en fazla 50 farklı emojiyi destekler.

Google, emoji tepkileri özelliği için henüz herhangi bir açıklama yapmadı. Şirketin bu yeniliği yakın zamanda duyurması ve hem Android hem de iOS kullanıcılarına güncelleme aracılığıyla sunması bekleniyor.

Gmail emoji ile tepki verme

Aslına bakacak olursak emoji ile tepki verme özelliği Gmail’in en büyük rakibi olan Outlook’ta halihazırda mevcut. Bu bağlamda Google’ın özellik için geç kaldığını söyleyebilmek mümkün.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz