Gmail uygulamasına “şimdiye kadar neden yoktu?” dedirten özellik nihayet geldi!

0

Google’ın en popüler servislerinden Gmail ‘in mobil uygulaması, yeni bir özelliğe daha kavuştu. İşte hemen her uygulamada var olan ve “şimdiye kadar neden yoktu?” dedirten özelliğin detayları…

Android için Gmail’e “Tümünü Seç” seçeneği geldi

Gmail’in mobil uygulamasında birden fazla maili seçmeye çalıştığınızda bu mailleri tek tek seçmeniz gerekiyordu. Bu da oldukça uğraştırıcı oluyor ve haliyle kullanıcı deneyimi bir hayli düşüyordu. Fakat bu problem artık çözüldü.

Google, Android için Gmail mobil uygulamasına “Tümünü Seç” seçeneği ekledi. Bundan böyle artık mailleri tek tek seçmenize gerek yok. “Tümünü Seç” seçeneğinin maksimum 50 maili seçtiğini belirtelim.

İlginizi Çekebilir – Hiç gelmeseydi: Gmail’e, rakibinin sevilen özelliği geldi!

Bu yeni özellik Gmail uygulaması için yayımlanan 2023.08.20.561750975 sürümlü güncelleme ile kullanıma sunuldu. Android 14 ve Android 13‘te görüntülendi. Play Store üzerinden güncelleme alıp almadığınızı kontrol edebilirsiniz.

Android için Gmail 'e "Tümünü Seç" seçeneği geldi

Bunun yanı sıra Gmail mobil uygulamasına geçtiğimiz aylarda ise çeviri yapma özelliği eklendi. Yıllardır beklenen bu işlev, size gelen başka bir dildeki maili kendi dilinize çeviriyor. Bu özellik, zaten halihazırda masaüstü sürümünde bulunuyordu. Google’ın resmi blog sayfasında yayımlanan bir gönderiye göre Gmail uygulamasında çeviri özelliğini kapatmak için devre dışı bırakabilme seçeneğine sahipsiniz. Bununla beraber otomatik olarak çevirme işlevi de bulunuyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Gmail mobil uygulaması için “Tümünü Seç” seçeneği gerekli miydi? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz