Google Gboard, beklenen özelliğe kavuştu: Artık daha kolay!

0

Google, mobil uygulamaları için güncelleme çalışmalarını sürdürüyor. Son dönemlerde bu birimine verdiği önemi artıran teknoloji devi, şimdi ise klavye uygulaması Gboard için emoji ile ilgili önemli bir yeniliği kullanıma sunuyor.

Gboard için emoji yeniliği!

Google Gboard klavyesinde emojileri kullanmak istediğiniz zaman cilt tonunu değiştirebiliyorsunuz. Bunun için söz konusu emojinin üstüne basılı tuttuktan sonra tonu seçmeniz yeterli oluyor. Fakat bunu her emoji için yani tek tek yapmanız gerekiyor. Neyse ki artık bu durum değişiyor.

Gboard için emoji yeniliği!
Önce – Sonra

Google, en son güncellemesi ile bu duruma son verdi. Öyle ki Gboard 13.5.03 sürümlü güncelleme ile birlikte artık emojinin tonunu değiştirdiğinizde klavyedeki bütün emojiler değişecek. Yani bundan böyle tek tek değiştirmenize gerek yok.

iOS’ta vardı: Google Haritalar’a çok beklenen özellik nihayet geliyor!

Gboard uygulamasındaki yenilik kullanıcılara kademeli olarak sunuluyor. Google Play Store üzerinden güncelleme gelip gelmediğini kontrol edebilirsiniz. Eğer geldiyse indirebilir ve bu kolaylıktan yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Gboard için emoji yeniliği!

Bunun yanı sıra Google’ın Mesajlar uygulamasına getireceği önemli bir yenilik ise geçtiğimiz günlerde ortaya çıktı. Buna göre Google Mesajlar’da tek kullanımlık şifreler gibi önemli mesajları birisine göstermeye çalıştığınızda ekran kilitlenecek.

Ekranda “Ekranınızı birisiyle paylaşıyorsunuz. Bu kişiyi tanımıyorsanız paylaşmayı derhal bırakın. Google, güvenlik nedeniyle hassas içeriğinizi gizledi.” şeklinde bir mesaj gösterilecek. Gizlilik odaklı bu özelliğin yakın zamanda kullanıma sunulması bekleniyor.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Gboard için gelen yeniliği nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz