Google Klavye uygulaması yıllardır beklenen özelliğe kavuşuyor!

0

Google, dünyada milyarlarca cihazda aktif olarak kullanılan Klavye uygulaması için yeni bir özellik test ediyor. Söz konusu bu özellik, Metin Tarama. Kullanıcılar tarafından çok istenen Metin Tarama seçeneği yakın zamanda herkese sunulacak. İşte yeniliğin detayları…

Google Klavye uygulamasına Metin Tarama özelliği geliyor!

Google’ın Klavye uygulaması için yayınladığı 13.6 sürümlü Beta güncellemesinde fark edilen Metin Tarama özelliği, bir resimdeki yazıyı telefonunuzda kullanabilmek için tarayıp kopyalayabilmenizi mümkün kılıyor.

Test aşamasında olan bu özelliği kullanabilmek için kameraya erişim izni vermeniz gerekiyor. Özelliği kullanmaya başladığınızda ise taranan bütün metinler arasından dilediğinize dokunarak onun vurgulanmasını sağlayabilirsiniz. Bu ve bunun gibi seçenekler mevcut.

İlginizi Çekebilir – Nihayet: Google Meet, beklenen özelliğe kavuştu!

Bilmeyenler için bu özelliğin halihazırda Google Lens’te bulunduğunu belirtelim. Fakat Google Klavye uygulaması üzerinden daha hızlı erişim sağlanabileceğini de unutmamak gerekiyor.

Google Klavye uygulamasına Metin Tarama özelliği geliyor!

Google Klavye uygulaması için Metin Tarama özelliğinin herkes için ne zaman kullanıma sunulacağı şimdilik bilinmiyor. Şirketin önümüzdeki haftalarda yeni bir güncelleme ile bütün kullanıcılar için yayınlaması bekleniyor.

Öte taraftan Google, son dönemlerde mobil uygulamaları için bir hayli zaman harcıyor. Şirket, geçtiğimiz günlerde Google Drive üzerinden PDF okuyanlar için paylaşımlı ekran özelliğini kullanıma sundu. Kullanıcı deneyimini artırmaya çalışan teknoloji devi ilerleyen günlerde farklı yenilikler ile karşımıza çıkacak gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir – Google Gboard, beklenen özelliğe kavuştu: Artık daha kolay!

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz