Google Pixel Tablet daha önce görülmemiş bir butonla geliyor!

0

Google Pixel Tablet için yakın zamanda sızan görüntüler, tasarım tarafında bazı değişikliklere gidildiğini ortaya koydu. Twitter’da paylaşılan çizimler, daha önceki render görsellerinde olmayan bir butonu gösteriyor. Google, yeni tabletine “gizlilik anahtarı” olarak anılacak bir buton ekliyor.

Pixel Tablet’te gizlilik anahtarı olacak

İlk olarak Google I/O 2022’de duyurulan Pixel Tablet’in hem taşınabilir tablet hem de akıllı ekran olarak geliştirildiği biliniyor. Daha önceki sızıntılar, Google’ın cihazı Nest Hub’a benzetecek bir stand üzerinde çalıştığını göstermişti. Yeni görseller ise arka kameranın hemen yanında yeni bir anahtar olacağını ortaya koydu.

Bu yeni gizlilik anahtarı, cihazın farklı amaçlar için kullanılmasını kolaylaştıracak. Akıllı ekran olarak kullanırken gizlilik isteyen Pixel Tablet sahipleri, bu anahtar yardımıyla kamera ve mikrofonu kapatabilecek. Google’ın akıllı ev sistemi olan Nest ürünlerinde de benzer gizlilik özellikleri yer alıyor. Bu nedenle Pixel Tablet’te bir mikrofon-kamera açma/kapama butonunun yer alması mantıklı.

Google Pixel Tablet, iPad’de olmayan bir özellikle geliyor!

Pixel Tablet’in tasarımında genel olarak çok fazla bir şey değişmemiş gibi duruyor. Ancak hoparlör ızgarası her iki kenarına taşınmış, yani stereo bir hoparlöre yer verebilir. Ek olarak sızdırılan görseller, cihazın sağ kenarında USB-C bağlantı noktasına sahip olacağını ortaya koydu.

Yeni tablet 10 Mayıs’ta gerçekleşmesi planlanan Google I/O 2023’te duyurulacak. Google’ın, bu tabletin yanı sıra Pixel 8’i göstermesi ve aynı zamanda Pixel 7a hakkında daha fazla bilgi vermesi bekleniyor. Ayrıca Android 14 de resmi olarak görücüye çıkacak.

YouTube video

Android 12L ile gelmesi ve Tensor G2 yonga setinden gücünü almas bekleniyor. Bundan dolayı Google I/O 2023’te detaylandırılması muhtemel.

Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz