İkinci defa: Play Store arayüzü güncellendi!

0

Google, şimdiye kadar bazı uygulamalarında bir takım arayüz değişikliklerine gitti. Bugün ise Android kullanıcılarının uygulama mağazası olan Play Store için karanlık temada güncelleme yapıldığı ortaya çıktı.

Google Play Store’un karanlık teması için renk değişikliği!

Google, mobil uygulamalarında karanlık tema için çoğu zaman gri renkler kullanıyor. Bu da hiç şüphesiz kullanıcının gözünü açık temaya göre çok daha az yoruyor. Bu özellik, diğer uygulamalar gibi Play Store’da da var. Akabinde bugün ortaya çıkan bir habere göre Google, kullanıcıların gözünü daha az yormayı hedefliyor gibi görünüyor.

Google Play Store için kısa süre önce yayımlanan 37.0.22-29 sürümlü güncelleme ile birlikte renk değişikliğine gidildi. Öyle ki uygulama içerisinde karanlık temada renklerin daha da koyu hale geldiği görüldü. Bunu arka plan ve alttaki navigasyon menüsünden daha kolay fark edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir – Google Play Store, “para harcatacak” bir yenilik alıyor!

Tabii bu renk değişikliği yalnızca ana sayfa ile sınırlı kalmadı. Ayarlar, uygulama detayı gibi diğer sayfalarda da güncelleme yapıldı. Yani söz konusu değişiklik bütün uygulamayı kapsıyor. Google’ın Play Store için renk değişikliklerine devam edip etmeyeceği bilinmiyor. Şirket, bundan birkaç hafta önce uygulamanın ikincil rengi olan yeşili mavi ile güncellemişti.

Play Store’un güncellenen karanlık teması şu anda test ediliyor, yani herkes tarafından kullanılamaz. Bu noktada şirketin yakın zamanda bütün kullanıcılar için bir güncelleme dağıtması bekleniyor. Yani şimdilik beklemekte fayda var.

Bunun yanı sıra karanlık tema için yapılan bu değişikliğin Play Store ile sınırlı kalıp kalmayacağı da belirsizliğini koruyor. İlerleyen dönemlerde diğer uygulamalarda da değişiklik yapılmasıyla birlikte daha siyah renkler bizleri karşılayabilir.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Google Play Store için yapılan renk değişikliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz