Huawei bile şaşkın: HarmonyOS 4 için rekor kullanıcı sayısı!

1

Bundan birkaç yıl önce ABD tarafından uygulanan yaptırımlar nedeniyle Google’ın Android’i ile bağını tamamen kopartmak zorunda kalan Huawei, kendi işletim sistemini geliştirmeye başladı. HarmonyOS adlı bu yazılımın 4. sürümü ise bu ayın başlarında kullanıcılara tanıtıldı. Bugün ise beta versiyonunun indirme sayısı için ilk rapor paylaşıldı.

Sonuçlar etkileyici: HarmonyOS 4 işletim sistemi, 2 haftada rekor kullanıcı sayısına ulaştı!

HarmonyOS 4, pek çok yeniliği kullanıcılara getirdi. Bunlar arasında Apple’ın Dynamic Island’ına benzeyen Live Window (Canlı Pencere) özelliği de yer aldı. Bu özellik, ekrana gömülü özçekim kamerasının etrafında bir şekil oluşturarak gelen bildirimleri görmenizi ve etkileşime geçebilmenizi sağlıyor.

HarmonyOS 4 kullanıcı sayısı

HarmonyOS 4, ana ekrana eklenebilecek kart veya widget sayısını da artırdı. Bu, daha fazla özelleştirilebilir olduğu anlamına geliyor. Öte taraftan performansı yükseltmek için çeşitli iyileştirmeler yapıldığını da unutmamak gerekiyor.

İlginizi Çekebilir – Google’a Instagram dokunuşu: Aramalar sosyal medyaya dönecek!

Huawei yetkilisi He Gang, mikroblog web sitesi Weibo’da yeni işletim sistemi ile ilgili ilk raporu paylaştı. Buna göre HarmonyOS 4, yayınlanmasının ardından 2 haftalık sürede 5 milyon indirmeyi aştı.

HarmonyOS 4 kullanıcı sayısı

Yeni yazılım çıkar çıkmaz 1 milyon kullanıcının indirmeyi başlattığını dile getiren Gang, daha fazla kişiselleştirilebilir temalar ve etkileşim kurabileceğiniz yeni araçlar nedeniyle kullanıcıların memnun kaldığını aktardı.

Şu anda beta sürecinde olan yeni işletim sistemi yalnızca bazı Huawei modellerinde kullanılabilir. Söz konusu modeller arasında Mate 50 serisi, P60 serisi ve Mate X3 yer alıyorken, kararlı sürüm çıktığında P40, Mate 30, Nova 9/10 serisi de bunlar arasına dahil olacak.

HarmonyOS 4 kullanıcı sayısı

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


1 Yorum

  1. Daha biz Harmony güncellemesini almayı beklerken başkaları her sene Harmony’nin yeni bir sürümünü yüklemeye devam ediyor. Gerçi Emui’ye de güncelleme gelmiyor da neyse

Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz