Apple hayranları üzgün: iPhone’a özel sanılan bu özellikler Android’de de var!

0

Apple kullanıcılarının sadece iPhone’larda olduğu düşündüğü bazı özellikler bulunuyor. Ancak iPhone’a benzer şekilde, Android telefonlarda da bazı yararlı araçlar bulunuyor. İşte birçok kullanıcının yalnızca iPhone modellerine özgü sanılan Android özellikleri.

iPhone cihazlarına özgü sanılan Android özellikleri

Google, yıllardır Apple’a benzer bir ekosistem kurmayı hedefliyor. Windows ve Android arasındaki etkileşimi artıran şirket, aynı zamanda Android’de oldukça önemli yenilikler sağlıyor. Sadece iPhone modellerinde olduğu düşünülen bu özellikler ise Android telefonlarda da bulunuyor.

İlginizi Çekebilir – Android sistem güncellemesi nasıl yapılır?

Fotoğraf arka planını kaldırma

iOS 16 ile sunulan “Fotoğraftan Kişiyi Kaldır” aracı iPhone kullanıcılarını oldukça sevindirdi. Ancak Android tarafında benzer bir özellik olduğunu belirtelim. Samsung’un OneUI 5.1 ile erişime açtığı “Image Clipper” özelliği aynı şeyi yapabiliyor.

iPhone Android özellikleri

Galaxy S ve Galaxy Fold modellerinde bulunan Image Clipper, basit bir hareket ile nesneleri fotoğraf arka planlarından ayırmanıza olanak tanıyor. Bu seçimleri çıkartma olarak kullanabilir veya fotoğraf olarak kaydedebilirsiniz.

FaceTime aramalarına katılma

iOS 15’ten bu yana, Android kullanıcıları web bağlantıları aracılığıyla FaceTime aramalarına katılabiliyor. Yalnızca iPhone sahipleri FaceTime aramalarını başlatabiliyor olsa da, Android sahipleri bu toplantılara web bağlantısıyla dahil olabilir.

Android kullanıcıları iPhone cihazından gönderilen bir FaceTime bağlantısına tıklayarak mobil tarayıcılarından bu sohbete katılabilir. iOS 15 ile sunulan genişletilmiş FaceTime erişimi, iPhone ve Android sahipleri arasındaki iletişim açığını kapatmış oldu.

AirDrop alternatifi Nearby Share ile dosya paylaşma

iPhone’larda yıllardır popüler olarak kullanılan dosya paylaşım özelliği AirDrop, Android’de ise Nearby Share olarak anılıyor. Android kullanıcıları Nearby Share desteği sayesinde Windows bilgisayara veya farklı bir Android cihaza dosya transfer yapabiliyor.

Günümüzde hala iPhone’lara özgü önemli yenilikler bulunsa da, Android telefonların geri kaldığını söylemek mümkün değil. Dolayısıyla iPhone sahipleri cihazlarıyla övünürken, Android kullanıcıları bu özelliklerin keyfini çıkarabilir.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz