OnePlus Android kullanıcıları tarafından sevilen özelliği bitirdi!

0
oneplus

Maalesef hepimiz istemeden bildirimlerimizi kaydırıp silebiliyoruz. Android ise buna çözüm yolu olarak bildirim geçmişi uygulamasına sahipti. Bu uygulamayı Samsung ve OnePlus kullanıcısı iseniz kullanmanız oldukça zor görünüyor.

OnePlus ve Samsung sahipleri o özelliği kullanamıyor!

Android oldukça olgun bir işletim sistemi, bu nedenle büyük yeni özelliklerin gelmesi o kadar sık olmuyor. Ancak 2020 yılında Google, Android’e bildirim geçmişini çok hoş ve neredeyse oyunun kurallarını değiştiren yeni bir seçenek olarak ekledi. Birdenbire, kullanıcılar kaydırdıkları bildirimlere erişebildiler.

Genel olarak konuşursak, bu özellik bir gizlilik aracı olduğundan varsayılan olarak devre dışı. Açmak için seçim yapmanız gerekiyor, ancak bunu yapmak oldukça basit ve bulması kolay, en azından Pixel’de. Google’ın Android versiyonundaki Ayarlar menüsünde, bildirim ayarları için özel bir bölüm var ve bu bölüm en üst seviyede doğrudan geçmiş seçeneğinin varlığından bahsediyor.

Yılın son canavarı! Snapdragon 8 Gen 3’lü OnePlus 12 için tarih verildi

Oradan içeri girip açmanız yeterli. Kullanımdayken, bu özellik bildirimlerinizi sınırlı bir süre için (genellikle yaklaşık bir gün) toplayacak ve bunları uygulamaya ve alınma sırasına göre gruplandıracaktır. Aynı sayfayı ertelenmiş bildirimleri görmek için de kullanabilirsiniz.

Pixel’de bildirim geçmişi açıldığında, geçmişe erişmek için bildirim gölgesinde kullanışlı küçük bir kısayolunuz oluyor. Bu, herhangi bir bildirim aldığınızda ortaya çıkıyor ayrıca çok hızlı ve kolay bir şekilde erişilebiliyor. Fakat bazı popüler Android telefonlarda böyle bir durumdan bahsetmek mümkün değil.

Hem Samsung hem de OnePlus, bildirim geçmişinin kullanıma sunulmasının üzerinden üç yıl geçmesine rağmen bu özelliği gereksiz yere gözlerden gizlemeye devam ediyor. Şu anda OnePlus Open için mevcut olan OxygenOS 13 sürümünde, bildirim geçmişi Ayarlar > Bildirim ve durum çubuğu > Diğer ayarlar > Bildirim geçmişi altında bulunuyor.

Üç seviye derine gömülü ve önceki sayfaların hiçbirinde varlığından bahsedilmiyor. Samsung’un Android 14’e uyarladığı One UI 6’da da durum hemen hemen aynı. Bildirim geçmişini Ayarlar > Bildirimler > Gelişmiş ayarlar > Bildirim geçmişi altında bulabiliyorsunuz.

Pixel’in aksine, Samsung ve OnePlus geçmişe erişim için kullanışlı küçük kısayolu kaldırdı. Bu, özelliği bulup açmış olsanız bile, kullanmak istediğiniz her seferinde bu ayar katmanlarından geçmeniz gerektiği anlamına geliyor. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz