WhatsApp, kullanıcılara kolaylık sağlayacak özelliğin testlerine başladı!

0

Dünyanın dört bir yanından milyarlarca kullanıcısı ile en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, kullanıcı deneyimini yükseltecek yenilikler ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde çıkan habere göre üçüncü taraf mesajlaşma uygulamalarını senkronize edeceği ortaya çıkan WhatsApp, şimdi ise kullanıcıların HD fotoğraf paylaşımını otomatik hale getirebilmesine olanak tanıyacak.

WhatsApp, HD fotoğraf paylaşımını otomatik hale getirecek seçeneği test ediyor!

WhatsApp, ağustos ayında yayınladığı güncelleme ile fotoğrafları sıkıştırmadan yani orijinal boyutunda göndermenize olanak tanıyan bir özelliği kullanıma sunmuştu. Bu özellik sayesinde görselin çözünürlüğü de düşmüyor.

WhatsApp, HD fotoğraf paylaşımını otomatik hale getirecek seçeneği test ediyor!

Ancak sıkıştırmadan yani yüksek kalitede göndermek istediğiniz her bir görseli ayrı ayrı seçmeniz gerekiyordu. Bu da kullanıcı deneyimi açısından pek de olumlu etki etmiyordu. Zira tek tek seçim yapmak bazen uğraştırıcı ve zaman kaybı oluyordu. Neyse ki bu durum sona eriyor.

Bu WhatsApp özelliğiyle sohbetlerinizi gizleyin!

WhatsApp’ın Android versiyonu için yayınlanan 2.24.7.17 sürümlü beta güncellemesi, Ayarlar kısmına yeni bir seçenek ekleneceğini gözler önüne serdi. Bu seçenek ile kullanıcıların yüksek fotoğraf kalitede gönderilip gönderilmemesi için her seferinde seçim yapmasına gerek kalmayacak.

Şu anda test aşamasındaki bu özelliğin herkes için ne zaman kullanıma sunulacağı şimdilik belirsizliğini koruyor. Bu noktada tahminler, önümüzdeki haftaları gösteriyor. Neticede şimdilik beklemekten başka yapacak bir şey yok gibi görünüyor.

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Yeni WhatsApp özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz