Biz de nerede kaldı diyorduk: WhatsApp’a reklam geliyor!

0

Dünyanın dört bir yanından milyarlarca kullanıcısı ile en büyük anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, reklam olmadığı için kullanıcılar tarafından seviliyordu. Ancak bu durum değişecek gibi görünüyor.

WhatsApp’ta Durum ve Kanallar’da reklam gösterebilir!

Bildiğiniz üzere WhatsApp, ücretsiz bir uygulama. Akabinde reklam da gösterilmiyor. Bu da haliyle Meta için sıfır kazanç anlamına geliyor. Tam bu noktada uzun bir süredir uygulamaya reklam geleceğine dair söylentiler ortada dolaşıyordu.

WhatsApp'ta Durum ve Kanallar'da reklam gösterebilir!

WhatsApp Başkanı Will Cathcart, kendisine sorulan “WhatsApp’ta reklam gösterilecek mi?” sorusuna cevap verdi. Bu cevaba göre evet, reklam gösterilmesi planlanıyor. Fakat neyse ki sohbetlerde değil, kullanıcıların pek çoğunun daha az kullandığı Kanallar ve Durum bölümlerinde gösterilecek.

İlginizi Çekebilir – WhatsApp’ta kirli defterler açılacak: İşte yeni mesaj özelliği!

Kanallar ve Durum bölümünde reklamın tam olarak hangi kısımlarda gösterileceği bilinmiyor. Bu noktada tahminler, üstteki menünün altında olabileceği yönünde. Kanallar ve durumlar listelerinin arasına da rastgele şekilde yerleştirilebilir.

Uygulamaya reklam gelmesiyle birlikte şirket, önümüzdeki aylarda reklamlı ve reklamsız şeklinde iki kullanıcı planını devreye sokabilir. Tabii bunun sadece çeşitli kaynaklar tarafından bir beklenti olduğunu belirtmek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir – WhatsApp için güvenlik iki katına çıkıyor: Artık bu bilgi gizlenebilecek!

Peki siz bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? WhatsApp’a reklam eklenirse kullanmaya devam eder misiniz? Konu ile ilgili görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz