Android 14 Beta 5.2 güncellemesi çıktı: Kullanıcıları deliye döndüren sorun nihayet çözüldü!

0

Google, Android işletim sisteminin en yeni sürümü Android 14 için geçtiğimiz günlerde sürpriz bir şekilde Beta 5.1 güncellemesini çıkardı. Bununla birlikte çeşitli hatalar çözüme kavuşmuşken teknoloji devi bugün ise Android 14 Beta 5.2 sürümünü duyurdu. İşte güncelleme notları…

Android 14 Beta 5.2 güncellemesi neler getiriyor?

UPB5.230623.006 yapı numarasına sahip güncelleme, kullanıcılar için bir hayli sürpriz oldu. Zira Google’ın Beta 1 güncellemesi ile testleri sona erdireceği tahmin ediliyordu. Şimdi ise aynı tahmin, Beta 2 için geçerli hale geldi.

Android 14 Beta 5.2 güncelleme

6.25 MB dosya boyutundaki Android 14 Beta 5.2 güncellemesi, oldukça küçük bir yükseltme oldu. Bu noktada söz konusu sürümün yeni bir özellik getirmeyip yalnızca hatalara odaklandığını söylemek gerekiyor.

İlginizi Çekebilir – iPhone, Siri’den devam: Android telefonlar artık yapay zekalı olacak!

Yeni güncelleme ile birlikte cihaz yeniden başlatıldığında donma meydana gelmesi sorunu düzeltildi. Ayrıca Google’a ait olan Pixel Fold ve Pixel Tablet modellerinde karşılaşılan parmak izi okuyucusunun çalışmaması problemi de çözüme kavuştu.

Android 14 Beta 5.2 güncelleme

Android 14 Beta 5.2 sürümü ile yapılan değişikliklerinin çoğunun Google imzası taşıyan Pixel Fold ve Pixel Tablet cihazlarına odaklandığını söyleyebiliriz. Yalnızca demin sözünü ettiğimiz modellere indirilebilecek güncellemenin notları ise şu şekilde;

  • Cihaz yeniden başlatıldığında donma sorunu çözüldü.
  • E-UTRAN Yeni Radyo – İkili Bağlantı (ENDC) kullanan cihazlar 5G NR düşük bant frekansları üzerinden bağlandığında cihazın mobil veri bağlantısının kapanması sorunu düzeltildi.
  • Pixel Fold ve Pixel Tablet cihazlar için bazen parmak izi sensörünün okuyamamasına neden olan sorun düzeltildi.
  • Pixel Fold için Bir arama sırasında gelen bir bildirimi görüntülerken veya üzerine dokununca animasyonların takılmasına neden sorun çözüme kavuştu.
  • Pixel Fold için parmak izi okuyucusunu kullandıktan sonra arayüzün çökmesine sebebiyet veren hata düzeltildi.
  • Pixel Fold için bazen cihaz açılırken ekranın titremesi sorunu çözüldü.
  • Pixel Tablet için cihazın kilidi açıldıktan sonra bazen renkli bir çubuğun görüntülenmesine veya titremesine neden olan sorun düzeltildi.

Google tarafından paylaşılan takvime göre Android 14 işletim sisteminin kararlı sürümü, Ağustos ayının sonlarına doğru kullanıma hazır hale gelecek. Akabinde akıllı telefon ve tablet üreticileri ise yeni yazılımı dağıtmak için çalışmalara başlayacak.

Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi aşağıdaki Yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz