Android Auto park yerlerinizi kaydedebilecek!

0
android auto

Android Auto için Google Maps, varış noktanıza ulaştığınızda park konumunuzu kaydetme özelliği ile kullanışlı yeni bir özellik kazanıyor. 2017’de Android ve iOS için Google Haritalar, park yerinizi uygulamaya kaydetmek için çok kullanışlı bir seçenek ekledi.

Android Auto ile park yerinizi asla unutmayın!

Birkaç hızlı tıklama ile nereye park ettiğinizi hatırlamak için telefonunuzun konumunu kullanabiliyorsunuz ki bu da arabanızın nereye park ettiğini unutmanın kolay olduğu şehir parklarında gerçekten hayat kurtarıcı olabilir. Bugüne baktığımızda Google’ın bu özelliğe yeni bir vurgu yaptığını görüyoruz.

Android Auto için Google Haritalar’ın en son sürümlerinde Google, bir varış noktasına ulaştığınızda park konumunuzu kaydetmenize olanak tanıyan yeni bir seçeneği sessizce ekledi. Bu özellik, belirli bir hedefe gittiğinizde ve varış ekranında beliriyor.

Google’ın yeni güncellemesi, Android Auto kullanıcılarını deliye döndürdü!

“Park yerini kaydet” düğmesine dokunmanız, bu bilgileri hesabınıza kaydedecek ve hatta ertesi gün bir hatırlatma (en azından Android telefonlarda) ile sonuçlanacaktır. Bunun nasıl çalıştığına dair bazı şüpheler var, özellikle de bu geçişin varış noktanıza ulaştıktan sonra park yeri bulmak için yaptığınız sürüşleri hesaba katıp katmadığı.

Her iki durumda da, uygulamaya çok kullanışlı yeni bir eklenti ve bir sürücünün telefona takılıp kalmak yerine parmaklarının ucunda görmekten memnuniyet duyuyoruz. Henüz göremiyorsanız, güncellemeler için Play Store’u kontrol ettiğinizden emin olun. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz