Google maç takibi yapmanıza bu widget ile yardımcı olacak!

0
android

Eğer bir sporseverseniz, maçtan uzaktayken skorları takip etmek zor olabilir. Duruma bağlı olarak, mobil cihazınızda bir maçı görüntüleyemeyebilir veya skoru kontrol etmek için hızlıca bir uygulama açamayabilirsiniz. Şimdi, Google kendi Spor widget’ı ile güncel kalmanıza yardımcı olmak istiyor.

Google maç takibini kolaylaştırıyor!

Google uygulamasının en son beta sürümünde yer alıyor.Henüz geliştirme aşamasında olmasına rağmen, widget’ın tek ve çift sütun seçeneklerine sahip olduğu görülüyor – bu sütunlar takip ettiğiniz takımların maç skorlarını içeriyor. Ayrıca, geçmiş ve gelecek maçlardan da haberdar olacaksınız.

Widget’ta belirli bir maça dokunarak, daha fazla veri için Google Arama’da Bilgi Grafiği kartını açabilirsiniz. Her zamanki gibi, widget’ı tercihlerinize uyacak şekilde ana ekranınızda yeniden boyutlandırabilirsiniz. Spoilerlardan kaçınmak için skorları gizleme işlevi yok gibi görünüyor.

Google uyardı! 85 güvenlik açığına karşı bu güncellemeyi kurun

Bu nedenle, tuttuğunuz takımın maçlarını daha sonra izlemek için kaydetme alışkanlığınız varsa, o takımı Google’da takip etmeyi bırakmanız veya bu widget’ı birincil ana ekranınızda kullanmadığınızdan emin olmanız gerekiyor. Spor şirket için en önemli öncelik olmasa da, widget’ların geliştirilmesi bir yana atılmadı.

Örneğin, şirket Eylül 2023’te At a Glance widget’ı için bir güncelleme yayınladı. Beta sürümünde, bazı kullanıcılar Google tarafından daha önce duyurulduğu gibi yeniden tasarlanmış bir sürüm gördü. İşlevsellik aynı kalsa da, küçük bir hava durumu grafiğinin yanı sıra farklı ana hatlar içeriyordu.

Düz, şeffaf veya yarı şeffaf bir arka plan seçme seçeneğinin yanı sıra hangi hatırlatıcıların ve etkinliklerin belirgin bir şekilde görüntüleneceğini seçme olanağı da sunuldu. Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizibizimle yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz