WhatsApp sesli mesajları artık kaybolacak!

0
sesli mesaj

Sesli mesajlarınızı olduğundan daha da özel hale getirmek ister miydiniz? WhatsApp, yalnızca bir kez dinlenebilen sesli mesajlar oluşturmanıza olanak tanıyan bir özellik sunuyor. Artık Whatsapp sesli mesajları tek kullanımlık hale getirecek!

Whatsapp sesli mesajları daha özel hale getiriyor!

WhatsApp, 2021 yılında fotoğraf ve videolar için kullanıma sunduğu Bir Kez Görüntüle özelliğini sesli mesajlara da getirdiğini duyurdu. Bu mesajların oynatıldıktan hemen sonra kaybolacağı anlamına geliyor. Şirketin açıkladığı gibi, bu özellik özel bilgileri belirli bir kişiye iletmek için kullanılabilir.

Yani gizlice bir parti planlamak gibi bir şey yapıyorsanız, artık parti verdiğiniz kişinin bunu asla öğrenmeyeceğinden emin olabilirsiniz. Bir kez Görüntüle sesli mesajı gönderdiğinizde, WhatsApp bu mesajın “bir kerelik” simgesiyle açıkça işaretleneceğini söylüyor.

Artık kaybolmayacaksınız! WhatsApp, Telegram’ın sevilen özelliğini alıyor

Bu simge, kullanıcıya aldığı mesajın yalnızca bir kez dinlenebileceğini bildirecek. Aşağıdaki adımları izleyerek bir Bir Kez Görüntüle sesli mesajı oluşturabileceksiniz:

1. Bireysel veya grup sohbeti açın
2. Mikrofona dokunun
3. Kaydı kilitlemek için yukarı kaydırın
4. Kayda dokunun ve basılı tutun
5. Bir Kez Görüntüle simgesine dokunun
6. Simge yeşile döndüğünde Bir Kez Görüntüle modundasınız demektir.
7. Gönder öğesine dokunun

View Once sesli mesajları diğer WhatsApp mesajları gibi uçtan uca şifrelenmiş olsa da, şirket insanların sesli mesajınızı başka şekillerde dinleyebileceği konusunda uyarıyor. Örneğin, View Once Android’in yerel ekran kaydedicisinin sesi yakalamasını engellemiyor. Ayrıca, bir mesaj rapor edilirse, bu mesaj WhatsApp ekibine gönderiliyor.


Yesilrobot.com e-bültenine kaydolarak, her hafta 15 bine yakın Yeşil Robot okurunun yaptığı gibi, tüm güncellemeleri E-posta kutunuzdan takip edebilirsiniz. Abonelik için tıklayınız


Yorum Yap

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz